POLSKA KRAJEM STEROWANYM Z ZAGRANICY

Artykuł z biuletynu internetowego nr 2 z dnia 13 lipca 2015 roku

https://biuletyninternetowy.files.wordpress.com/2015/07/biuletyn-internetowy-nr-2-z-dnia-13-lipca-2015r.pdf

Artykuł inspirowany fragmentami książki docenta Józefa Kosseckiego pt. „Naukowe podstawy nacjokratyzmu”. Wydawca harFOR       www.harfor.pl      

Ostatnio środowiska „antysystemowe” (patriotyczne) zaczęły tworzyć PROGRAMY ROZWOJU GOSPODARCZEGO dla Polski. Wyszło na jaw wtedy, że partie PO-PIS które uczestniczą w naszym życiu politycznym już od wielu lat (i takie programy powinni byli stworzyć i upublicznić, bo w końcu biorą za to pieniądze) – takich programów nie mieli??!! Można to wywnioskować z tego że: nagle premier Ewa Kopacz powołała 10 zespołów do opracowania programu gospodarczego, a Lider PIS Jarosław Kaczyński wytypował 150 ekspertów.

O czym to świadczy? O tym, że jesteśmy krajem „sterowanym” z zagranicy i to nie zawsze w naszym interesie. Według teorii cybernetycznej systemów, istnieją 3 rodzaje państw, w zależności od tego: kto jest organizatorem sterowania danego kraju, kto ma program i w czyim interesie to sterowanie zachodzi.

Państwo uważające się za suwerenne to kraj o tzw. „systemie autonomicznym”, gdzie jest ono organizatorem dla samego siebie, ma własny program, i steruje się we własnym interesie. Przykładami takich krajów są: Wielka Brytania, Chiny, USA.

Oprócz systemu „autonomicznego” przedstawionego powyżej, istnieją: kraje o systemie „sterownym” i „samosterownym”.

Kraje o systemie „sterownym” to kraje w stanie zależności kolonialnej lub będący pod zaborem – gdzie rolę organizatora spełnia metropolia lub zaborca. Taki kraj kolonialny nie jest sterowany w jego interesie. Nie ma on własnego programu. Okupant go łupi i maksymalnie wykorzystuje.

Kraje o systemie „samosterownym”. Przykładem jest tu Polska. Pełny szczegółowy opis znaleźć można w książce docenta Józefa Kosseckiego pt. „Naukowe podstawy nacjokratyzmu”. Tutaj wybrane fragmenty z w/w książki. Str. 165 „System samosterowny działa w interesie organizatora. Decydującym elementem tego wpływu jest wyłączne dysponowanie przez organizatora programem procesu sterowania, który nie musi być zgodny z interesem systemu samosterownego.” Str. 166 „Przykładem systemu samosterownego może być społeczeństwo w stanie zależności neokolonialnej. „Ma ono swoje swoje organy gospodarcze zapewniające mu środki energomaterialne konieczne do funkcjonowania – a więc spełniające rolę akumulatora i zasilacza, ma również swoje organy wykonawcze – efektory, czy wreszcie instytucje kierownicze, naukowe itp., które spełniają rolę korelatora, jest jednak tak powiązane z byłą metropolią lub innym krajem imperialistycznym, że w rzeczywistości funkcjonuje w interesie kraju, który nim steruje. Kolonizatorzy zazwyczaj starali się o to, aby przed oficjalnym opuszczeniem koloni i formalnym uzyskaniem przez nią niepodległości powiązać jej gospodarkę z gospodarką metropoli (powiązanie z torem energetycznym), a w strukturze władzy nowo powstałego państwa pozostawić swoje agentury, za których pomocą będą mogli wywierać pożądany przez siebie wpływ na politykę swej byłej koloni. (….) Ważnym elementem tego rodzaju uzależnienia jest sterowanie pośrednie, polegające na programowaniu elity neokoloni – zarówno w sferze poznawczej jak i decyzyjnej. W zakresie procesów poznawczych ważne jest kształcenie elity neokoloni na uczelniach dawnej metropolii lub innego imperium (…) W okresie PRL agentury i inne kanały wpływu radzieckie były stopniowo wypierane przez inne – niemieckie, amerykańskie, izraelskie, francuskie itd. – które w końcu przejmowały kontrolę nad Polską. Ujawniło się to po 1989 roku, zwłaszcza gdy Polska stała się członkiem UE i główna część jej prawa jest stanowiona przez zewnętrznego organizatora w Brukseli, nie zawsze zgodnie z polskim interesem.”

Reasumując. Polska w chwili obecnej niestety nie jest w pełni suwerenna, bo nie jesteśmy krajem o systemie „autonomicznym” do którego powinniśmy zmierzać. Na chwilę obecną nie mamy WŁASNEGO PROGRAMU i POLSKIEJ ELITY (ORGANIZATORA) u władzy, która działałaby W NASZYM POLSKIM INTERESIE. I to są nasze wyzwania i zadania na najbliższą przyszłość. Trzeba to wszystko stworzyć i to jak najszybciej. Elity patriotyczne już działają, ale nie mają dostępu do władzy, mogą to zmienić JOWY i najbliższe jesienne wybory. Środowiska „antysystemowe” patriotyczne zdąrzają w kierunku przejęcia władzy. Miejmy nadzieję, że przed jesiennymi wyborami wszyscy razem się połączą i wtedy będziemy wiedzieć na kogo głosować. Narzędzie do tych wielkich zmian już jest.   Istnieje strona internetowa gdzie można włączać się do tej akcji zjednoczenia sił i ją poprzeć:   http://www.1polska.pl  Oprócz tego, trzeba informować wszystkich jak sprawy się mają i zachęcać ludzi do tego aby i oni dołączyli do tej akcji. Media głównego ścieku (które są bronią masowego rażenia umysłów) nazywane dla zmylenia narodu i jego obywateli mediami „głównego nurtu”, z pewnością o tej inicjatywie nie poinformują. Dlatego w interesie każdego z nas, jest informowanie innych, że istnieje strona www.1polska.pl i że ZMIANY NA LEPSZE SĄ MOŻLIWE, pod warunkiem że jak nawiększa część społeczeństwa połączy się razem i stworzy ODDOLNĄ SPOŁECZNĄ LISTĘ WYBORCZĄ tworząc w ten sposób FRONT JEDNOŚCI NARODOWEJ z prawdziwymi przywódcami patriotycznymi (antysystemowcami) na czele. TG

p.s.

Jeśli uważacie Państwo, że ta informacja może być dla kogoś użyteczna, to uprzejmie proszę o przekazanie jej dalej, bądź upublicznienie jej bllogach, facebookach czy stronach internetowych. Chodzi o to aby nasze społeczeństwo zostało jak najszybciej uświadomione. Bo tylko ludzie uświadomieni w prawdzie, podejmują właściwe działania i korzystne dla siebie i społeczeństwa decyzje.

Zapraszamy również na stronkę www.biuletyninspiracyjny.wordpress.com gdzie możecie państwo ściągnąć biuletyny w formie pdf

Jeśli zechcielibyście Państwo dołączyć do AKCJI: „Ocal babcię przed bronią MRU i dziadka też” to zachęcamy do odwiedzenia stronki www.biuletyninternetowy.wordpress.com tam też znajdziecie wszystkie numery BIULETYNU INTERNETOWEGO w formacie pdf do wydrukowania i rozdania osobom starszych, które nie mają dostępu do internetu.

Rispondi

Effettua il login con uno di questi metodi per inviare il tuo commento:

Logo WordPress.com

Stai commentando usando il tuo account WordPress.com. Chiudi sessione / Modifica )

Foto Twitter

Stai commentando usando il tuo account Twitter. Chiudi sessione / Modifica )

Foto di Facebook

Stai commentando usando il tuo account Facebook. Chiudi sessione / Modifica )

Google+ photo

Stai commentando usando il tuo account Google+. Chiudi sessione / Modifica )

Connessione a %s...