ŚWIATOWY HANDEL ZIEMĄ POLSKA KOLEJNYM ŁUPEM NA MAPIE „ŁOWCÓW ZIEM”?

Artykuł z biuletynu internetowego nr 2 z dnia 13 lipca  https://biuletyninternetowy.files.wordpress.com/2015/07/biuletyn-internetowy-nr-2-z-dnia-13-lipca-2015r.pdf

Artykuł zainspirowany opracowaniem pt. „Il mercato delle terre” (Attualita’ di Giovanna Dall’Ongaro, 50epiu.it,   http://issuu.com/50epiu/docs/gennaio_2012)

Działalność światowych grup finansowych, banksterskich, korporacji, oraz rządów bogatych państw, w coraz większym stopniu jest koncentrowana na wykupie całych połaci ziemi, często za grosze lub też w niejasnych okolicznościach – na całej kuli ziemskiej. Często jest to wykup bez wiedzy i zgody obywateli krajów, gdzie te ziemie są sprzedawane. Zdarza się, że ziemie te po wykupieniu, przez wiele lat nie są uprawiane, a ludzie którzy do tej pory je uprawiali – głodują. Efektem tego, jest całkowita ruina krajów gdzie te ziemie są wykupywane i głodowa eliminacja tubylczej ludności.

Cytat z w/w opracowania (tłumaczenie własne): „Wśród oskarżanych o LAND GRABBING (grabież ziemi) byłyby: Grupa indyjska KARUTURI (…), grupa amerykańska NILE TRADING & DEVELOPMENT inc. (…) grupa z Wielkiej Brytani NEW FORESTS (…) oraz prawdopodobnie grupa chińska TIANJIN STATE FARMS AGRIBUSINESS GROUP COMPANT która zakupiła jakiś czas temu 2000 hektarów terenów bułgarskich.”

Informacje o dramatycznych wydarzeniach i efektach związanych z wykupem ziem są przez media głównego nurtu blokowane. Opinia publiczna prawie nic o tym zjawisku nie wie i nie zdaje sobie sprawy o tym, jak jest ono groźne. Wiele przeprowadzonych transakcji jest dopiero ujawnianych po fakcie dokonanym. Głównymi kupującymi są: korporacje międzynarodowe, rządowe fundusze inwestycyjne, fundusze emerytalne i rentowe, fundusze spekulacyjne ADHOC.

Są dwa główne powody wyścigu po ziemie: pierwszy to spekulacyjny (celem tych działań jest odsprzedaż lub doprowadzenie do kontroli produkcji ilościowej żywności i przez to kontrolę ich cen np. zawyżanie), drugi w celu zapewnienia żywności dla własnych nacji w przyszłości (np. Arabia Saudyjska aby zapewnić pożywienie dla własnego narodu wykupiła pewne tereny w Afryce >>> czy wykupią już niedługo również w Polsce?)

Ten proceder wykupu ziem, w języku angielskim jest określany jako LAND GRABBING czyli grabież ziemi. Wykupując ziemię danego kraju sprowadza się go do roli kraju kolonialnego, czyli jest to nowoczesna metoda podboju krajów i ich wykorzystywania. Czy kolejnym łupem na mapie działalności „łowców ziem” będzie Polska? Na to się zanosi, bo na razie nikt nie był w stanie zablokować ustawy o sprzedaży ziem, na podstawie której od 2016 roku będzie można sprzedawać polską ziemię obcokrajowcom.   Czyż nie byłoby prawdziwie patriotycznym gestem dołączenie kolejnego bardzo prostego pytania do referendum które ma się odbyć we wrześniu:

CZY ZGADZASZ SIĘ NA SPRZEDAŻ POLSKIEJ ZIEMI OBCOKRAJOWCOM?

My społeczeństwo, czekamy na taki gest. Niech ujawni się śmiałek który zgłosi to pytanie do referendum.    TG

p.s.

Jeśli uważacie Państwo, że ta informacja może być dla kogoś użyteczna, to uprzejmie proszę o przekazanie jej dalej, bądź upublicznienie jej bllogach, facebookach czy stronach internetowych. Chodzi o to aby nasze społeczeństwo zostało jak najszybciej uświadomione. Bo tylko ludzie uświadomieni w prawdzie, podejmują właściwe działania i korzystne dla siebie i społeczeństwa decyzje.

Zapraszamy również na stronkę www.biuletyninspiracyjny.wordpress.com gdzie możecie państwo ściągnąć biuletyny w formie pdf

Jeśli zechcielibyście Państwo dołączyć do AKCJI: „Ocal babcię przed bronią MRU i dziadka też” to zachęcamy do odwiedzenia stronki www.biuletyninternetowy.wordpress.com tam też znajdziecie wszystkie numery BIULETYNU INTERNETOWEGO w formacie pdf do wydrukowania i rozdania osobom starszych, które nie mają dostępu do internetu.

Rispondi

Effettua il login con uno di questi metodi per inviare il tuo commento:

Logo WordPress.com

Stai commentando usando il tuo account WordPress.com. Chiudi sessione / Modifica )

Foto Twitter

Stai commentando usando il tuo account Twitter. Chiudi sessione / Modifica )

Foto di Facebook

Stai commentando usando il tuo account Facebook. Chiudi sessione / Modifica )

Google+ photo

Stai commentando usando il tuo account Google+. Chiudi sessione / Modifica )

Connessione a %s...