ZASTOSOWANIE SYNERGII W POLITYCE

https://biuletyninspiracyjny.files.wordpress.com/2015/07/biuletyn-inspiracyjny-nr-2-z-7-czerwca-2015.pdf

APEL DO WSZYSTKICH POLSKICH PATRIOTÓW

Szanowni Państwo,

Sytuacja na polskiej scenie politycznej jest dramatyczna. Lobby obcych państw jawnie penetrują nasz sejm. A gdzie NASZE patriotyczne POLSKIE LOBBY?

Jeśli MY, TERAZ nie zjednoczymy się na WSPÓLNEJ SPOŁECZNEJ LIŚCIE WYBORCZEJ i nie wprowadzimy do sejmu większości patriotycznej, to czeka nas marny los.

Wybrani przez nas kandydaci patriotyczni tzw. ANTYSYSTEMOWI wciąż nie doszli do porozumienia. Na co oni jeszcze czekają? Na nowa targowicę? Beton szykuje się na kontratak http://gloria.tv/media/WWqabSpXrQ2 a oni wciąż dyskutują zamiast podejmować decyzje zjednoczeniowe. Pamiętajmy, że nasi kandydaci osiągnęli swoją pozycję dzięki NAM. To my ich wybraliśmy i im zaufaliśmy. Teraz żądajmy od nich zdecydowanych działań w celu NATYCHMIASTOWEGO połączenia wszystkich sił w chwili realnego ryzyka utraty niepodległości kraju!

PEŁNA MOBILIZACJA I ZJEDNOCZENIE WSZYSTKICH ŚRODOWISK PATRIOTYCZNYCH!

W celu stworzenia WSPÓLNEJ SPOŁECZNEJ LISTY WYBORCZEJ

Teraz potrzebujemy już cudu żeby wyjsć z opresji w ostatniej chwili!

 SYNERGIA JEST CUDEM

 Zapoznajmy naszych kandydatów z ideą synergii, naciskajmy na nich, aby ją zastosowali dla naszego wspólnego dobra i dla dobra naszego kraju.

 CO TO JEST SYNERGIA?

 Jest to coś co POWINNIŚMY zastosować TERAZ, wspólnie jednocząc się RAZEM, w celu osiągnięcia w pełni zadawalającej nas wszystkich sytuacji, a konkretnie w naszym przypadku – osiągnięcie PRZEWAŻAJĄCEJ większości w sejmie.

Tylko dzięki zastosowaniu SYNERGII, mamy szansę na wejście w PRZEWAŻAJĄCEJ WIĘKSZOŚCI do sejmu, osiągając tym samym CELE, o których nawet nam się nie śniło, bo myśleliśmy że są niemożliwe do zrealizowania!

 Definicja synergii:

 Synergia zachodzi wtedy, gdy całość jest większa od sumy poszczególnych składników.

 Poniżej kilka wybranych z internetu informacji o synergii:

 Źródło strona internetowa:  

https://1polska.pl/reprezentanci/wojciech_edward_dobrzynski_93

„W kontekście biznesowym słowo „synergia” często się nadużywa jako sympatyczniejszego synonimu fuzji czy przejęcia (które przeprowadza się tylko po to, aby zwiększyć wartość akcji). A tak naprawdę synergia jest cudem. Ptaki , formując klucz, mogą dolecieć niemal dwa razy dalej niż samotnie – dzieje się tak dzięki pionowemu ciągowi powietrza wywołanemu mechanizmami skrzydeł.(…) Złożone dwa kawałki drewna będą mogły unieść znacznie większą masę niż każdy z nich z osobna. Jeden plus jeden daje dwa, lecz nie w przypadku efektu synergii. Przykład: maszyna, która wywiera nacisk rzędu 60 000 funtów na cal kwadratowy(PSI) na żelazny pręt, złamie go. Pręt z chromu pęknie pod naciskiem 70 000 PSI, pręt niklowy zaś złamiemy, wywierając na niego nacisk 80 000 PSI. W sumie daje nam to 210 000 PSI. Zatem jeśli wyprodukujemy pręt ze stopu żelaza, chromu i niklu, powinien być wstanie oprzeć się naciskowi 210 000 PSI, prawda? Otóż nie! Stop żelaza, chromu i niklu przy właściwych proporcjach wytrzyma nacisk 300 000 PSI! Gdy odejmiemy 210 000 PSI od 300 000 PSI, pozostanie nam 90 000 funtów siły, która na pozór pojawiła się znikąd. Razem metale są o 43% bardziej wytrzymałe niż osobno. Oto synergia. Ta sama reguła synergii pozostaje prawdziwa również w przypadku ludzi, Obywateli. Razem mogą zdziałać o wiele więcej, niż by się wydawało na podstawie ich indywidualnych potencjałów.” ( Przykład pochodzi z: R. Buckmister Faller, Synergetocs-Explorations in the Geometry of Thinking, Macmillan, NJ 1975. Opis: Stephen R. Covey „The 3rd Alternative”)”

Poniżej fragmenty doskonałego arykułu Pani Moniki Kuc pt. „Znaleźć trzecią drogę”. Cały artykuł można przeczytać na stronie:   http://www.rp.pl/artykul/939874.html

„…bestseller Coveya (…) uczy wychodzenia z rutynowego myślenia i działania, co rzeczywiście może pomóc w trudnych sprawach osobistych, społecznych i zawodowych .

Zamiast walczyć z wszystkim wokół, stać się bezradną ofiara, czy wypierać istnienie problemu, autor proponuje porzucenie myślenia w kategoriach dwóch rozwiązań – mojej i twojej racji – bo jak przekonuje jest to źródło samych konfliktów. Gdy identyfikujemy się z jedną lub drugą stroną, mamy liberałów przeciw konserwatystom, pracowników przeciw pracodawcom, skłóconych małżonków, dzieci przeciw rodzicom, wierzących przeciw niewierzącym itd. Zobacz na empik.rp.pl

Covey pokazuje, że najlepszym wyjściem jest znalezienie trzeciego niestereotypowego rozwiązania, które nie ma nic wspólnego z kompromisem, chociaż wymaga synergii, czyli kreatywnego współdziałania ponad podziałami. Wtedy nikt nie jest przegrany i zmuszony do ustępstw. Obie strony mają poczucie wygranej.

Autor podaje wiele życiowych przykładów na poparcie swojej teorii. Jeden z najbardziej obrazowych opowiada historię pewnego pokojowego malarza. Młodego człowieka, który podjął się remontu domu i całą robotę spartaczył, bo nie był fachowcem, ale musiał jakoś zarabiać na życie. Wściekły zleceniodawca zawezwał właściciela firmy, zatrudniającego kiepskiego malarza. Oczekiwał, że ten natychmiast wyleje z roboty pracownika bez kwalifikacji.

Tymczasem przedstawiciel firmy zrobił coś, czego nikt by się nie spodziewał. Przywitał życzliwie chłopaka, wypytał o zawodową i życiową sytuację. A kiedy dowiedział się, że jest w trudnej sytuacji i po raz pierwszy podjął się poważnego zadania, przekraczającego jego umiejętności, powiedział mu tylko: –  Nauczę cię, jak wykonywać tę pracę.

Klienta przeprosił i zabrał się razem z chłopakiem do powtórnej roboty. Tym razem wykonali ją na medal. Klient był usatysfakcjonowany, a młody człowiek nauczył się fachu i stał poszukiwanym pracownikiem.

Pracodawca znalazł trzecie wyjście – zamiast zwolnić chłopaka czy obciążyć kosztami zniszczeń, pomógł mu stanąć na nogi, a przy okazji pozyskał cennego pracownika dla swej firmy.

Trzecie rozwiązanie – przekonuje autor – sprawdza się także w innych kontekstach, pozwalając kończyć spory czy negocjacje (w firmie, domu, szkole) w sytuacji znacznie lepszej niż początkowa. Ma także zastosowanie w poszukiwaniu wyjścia z politycznych konfliktów i społecznych problemów, np. bezrobocia.”

Poniżej fragment książki pt. „3 rozwiązanie” Autor: Stephen R. Covey ze strony:

http://www.dobreksiazki.pl/b20248-3-rozwiazanie.htm

 „Fragment książki 3. Rozwiązanie

Trzecie rozwiązanie: zasada, paradygmat i proces synergii

Istnieje sposób na pokonanie najtrudniejszych problemów, jakim stawiamy czoło – nawet tych, które wydają się niemożliwe do rozwiązania. Jest taka ścieżka, która przecina niemal wszystkie życiowe dylematy i podziały. Droga biegnąca naprzód. Nie jest to droga twoja czy moja. Wiedzie ponad nami. Lepsza niż ktokolwiek mógłby sobie wyobrazić.
Nazwałem ją Trzecim Rozwiązaniem.W większości konfliktów mamy do czynienia z dwoma punktami widzenia. Przyzwyczailiśmy się do myślenia w kategoriach „mojej strony” i „twojej strony”. Moja racja jest dobra, natomiast twoja – zła (lub przynajmniej nie tak dobra jak moja). Po mojej stronie znajdują się i racja, i obiektywizm. Twoje sądy są mylne, a może nawet stronnicze. Moje motywy są czyste, twoje zaś w najlepszym wypadku niejasne. To jest moja partia, moja drużyna, mój kraj, moje dziecko, moja firma, moje zdanie, moja strona przeciwko twojej. W każdym wypadku mamy do czynienia z Dwoma Rozwiązaniami.
Prawie każdy z nas identyfikuje się z jednym lub drugim rozwiązaniem. Nic zatem dziwnego, że mamy liberałów przeciw konserwatystom, republikanów przeciw demokratom, pracowników przeciwko zarządowi, prawnika przeciw prawnikowi, dziecko przeciw rodzicom, Partię Konserwatywną przeciw Partii Pracy, nauczycieli przeciw dyrekcji, związki przeciw rządowi, wieś przeciw miastu, ekologów przeciw przedsiębiorcom, białych przeciw czarnym, religię przeciw nauce, nabywców przeciw sprzedawcom, powodów przeciw pozwanym, kraje rozwijające się przeciw krajom wysoko rozwiniętym, małżonka przeciw małżonce, socjalistów przeciw kapitalistom oraz wierzących przeciw niewierzącym. Właśnie dlatego na świecie panują rasizm, uprzedzenia i wojny.
Każde z Dwóch Rozwiązań jest mocno osadzone we właściwym sobie światopoglądzie. Na przykład światopogląd ekologa ukształtował się poprzez podziw dla subtelnego piękna i równowagi w naturze. Na światopogląd przedsiębiorcy wpłynęła chęć rozwijania społeczeństwa i zwiększania możliwości ekonomicznych. Każda ze stron zazwyczaj postrzega swój pogląd jako nienaganny i racjonalny, poglądy drugiej strony zaś uważa za dalekie od ideału lub nierozsądne.
Głębokie korzenie mojego światopoglądu rozwijają się wraz z moją tożsamością. Jeżeli powiadam, że jestem ekologiem, konserwatystą czy nauczycielem, opisuję coś więcej niż wartości, w które wierzę i cenię, gdyż określam siebie. Zatem atakując moją stronę, napadasz na mnie i na mój obraz samego siebie. W najgorszym wypadku konflikty tożsamości mogą się przerodzić w wojny.
Jak możemy kiedykolwiek wykroczyć poza myślenie w kategoriach Dwóch Rozwiązań, wiedząc, jak głęboko tkwi to w każdym z nas? Zazwyczaj w ogóle tego nie robimy — walczymy dalej lub osiągamy chwiejny kompromis. Wtedy napotykamy wiele frustrujących impasów. Z reguły problem nie leży jednak w tym, po której jesteśmy stronie, lecz w naszym sposobie myślenia. Rzeczywistym problemem są nasze paradygmaty myślowe.
Słowo „paradygmat” oznacza schemat bądź model myślenia wpływający na nasze zachowanie. Jest niczym mapa, która pomaga nam zdecydować, jaki kierunek obrać. Mapa, którą widzimy, determinuje nasze czyny. To, co robimy, wpływa na otrzymywane wyniki.
Gdy pomidory po raz pierwszy dotarły z Ameryki do Europy, pewien francuski botanik zidentyfikował je jako straszliwe „wilcze brzoskwinie”, o których mówili starożytni uczeni. „Zjedzenie pomidora powoduje drgawki, ślinotok i śmierć” — ostrzegał. Dlatego też wcześni europejscy koloniści w Ameryce nawet ich nie dotykali, choć uprawiali je w ogrodach jako roślinę dekoracyjną. W tym samym czasie jedną z najgroźniejszych chorób panujących wśród kolonistów był szkorbut będący skutkiem niedoboru witaminy C. Tymczasem w pomidorach witamina C występuje w dużych ilościach. Lekarstwo spokojnie rosło w ogrodach, lecz ludzie umierali z powodu błędnego paradygmatu.
Prawie sto lat później paradygmat uległ zmianie wraz z napływem nowych informacji. Włosi i Hiszpanie zaczęli jeść pomidory. Rzekomo uprawiał je sam Thomas Jefferson, promując ich spożywanie. Dziś pomidor jest jednym z najpopularniejszych warzyw. Teraz postrzegamy pomidory jako pożyteczne. Spożywamy je, a w zamian za to otrzymujemy zdrowie. Tak wygląda potęga zmiany paradygmatu.
Jeśli jestem ekologiem, a mój paradygmat bądź mapa myślowa pokazuje tylko piękny, nietknięty las, będę się starał go chronić. Jeśli ty jako przedsiębiorca posługujesz się mapą myślową, która pokazuje ci jedynie podziemne złoża ropy, będziesz chciał przystąpić do odwiertów. Oba paradygmaty brzmią prawidłowo. Rzeczywiście – na tym obszarze więc, że za podążanie za twoją mapą musiałbym zapłacić wysoką cenę. Ty mógłbyś wygrać, a ja przegrać.

Moglibyśmy też połączyć nasze mapy, co byłoby bardzo rozsądne. Otrzymalibyśmy wówczas o wiele dokładniejszą mapę uwzględniającą obie perspektywy. Ja zrozumiem twój punkt widzenia, a ty mój. To oznacza postęp, choć nawet wtedy nasze cele mogą ze sobą nie współgrać. Ja wciąż nie chcę ingerować w życie lasu, a ty nadal pragniesz się dowiercić do podziemnych złóż ropy. Głębokie zrozumienie twojej mapy mogłoby doprowadzić do tego, że walczyłbym z tobą z jeszcze większym zaangażowaniem.
Ale w tym momencie dochodzimy do rzeczy najbardziej ekscytującej. Dzieje się tak, gdy patrzę na ciebie i mówię: „Prawdopodobnie jesteśmy w stanie wypracować rozwiązanie lepsze niż te, o których myślimy w tej chwili. Czy chciałbyś zastanowić się nad Trzecim Rozwiązaniem, na które jeszcze nie wpadliśmy?”. Mało kto kiedykolwiek zadaje to pytanie, a przecież jest ono kluczem nie tylko do rozwiązywania konfliktów, ale i do zmiany przyszłości.
Zasada, synergii
Do Trzeciego Rozwiązania docieramy w procesie zwanym synergią. Synergia się pojawia, gdy jeden plus jeden równa się dziesięć, sto lub nawet tysiąc! To niesamowity rezultat wspólnej decyzji dwóch lub więcej szanujących się wzajemnie ludzi pragnących razem wykroczyć poza swoje pierwotne wyobrażenia i wyjść na spotkanie wielkiemu wyzwaniu. Chodzi tu o pasję, energię, pomysłowość i podekscytowanie związane z tworzeniem nowej, o wiele lepszej rzeczywistości.
Synergia nie jest kompromisem. Przy kompromisie „jeden plus jeden” równa się w najlepszym wypadku półtora. Każdy traci. Synergia nie stanowi tylko rozwiązania konfliktu. Dochodząc do synergii, stajemy ponad konfliktem. Wychodzimy poza konflikt w stronę nowego, które zachwyca świeżą obietnicą i zmienia przyszłość. Synergia jest lepsza niż moja lub twoja droga. To nasza droga. […]”

PODSUMOWANIE

Szanowni Państwo, tym pozytywnym akcentem pragnę wszystkich zachęcić do propagowania IDEI SYNERGII, przede wszystkim TERAZ W kręgach POLITYCZNCYH. Miejmy nadzieję że i nasi przywódcy/kandydaci skłonią się do wykorzystania tej idei dla naszego wspólnego dobra.

Pragnę poinformować, iż istnieje już strona www.1polska.pl zrzeszająca już kilkadziesiąt tysięcy osób wspierających inicjatywę SPOŁECZNEJ LISTY WYBORCZEJ. Wszyscy chętni mogą się włączać w tę inicjatywę, rejestrując się bezpośrednio na stronie www.1polska.pl Można tam już głosować na wybrane postulaty. Warto również zajrzeć na www.podziemnatv.pl

I jeszcze zaproszenie na Wykład z serii Polska Szkoła Cybernetyki odcinek PSC 20. Wykłady są nagrywane przez Harfor. Pragnę polecić szczególny według mnie, fragment wykładu, Pytający poruszają tam kwestie monarchii oraz zabójstwa błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki (od 1h 30’ do 1h 39). Podaję link:

https://www.youtube.com/watch?v=EF7bqbWry00

Na koniec zacytowane na początku coś co MUSICIE obejrzeć, bo to jest ISKIERKA NADZIEI, PRZESTROGA, OSTRZEŻENIE I WSKAZÓWKI DLA NAS: szczególnie od minuty 19

„Wybory 04 Majdan po wyborach 2015!?”       tutaj:     http://gloria.tv/media/WWqabSpXrQ2

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie i zachęcam do synergicznego działania

p.s.

Jeśli uważacie Państwo, że ta informacja może być dla kogoś użyteczna, to uprzejmie proszę o przekazanie jej dalej, bądź upublicznienie jej bllogach, facebookach czy stronach internetowych. Chodzi o to aby nasze społeczeństwo zostało jak najszybciej uświadomione. Bo tylko ludzie uświadomieni w prawdzie, podejmują właściwe działania i korzystne dla siebie i społeczeństwa decyzje.

Zapraszamy również na stronkę www.biuletyninspiracyjny.wordpress.com gdzie możecie państwo ściągnąć biuletyny w formie pdf

Jeśli zechcielibyście Państwo dołączyć do AKCJI: „Ocal babcię przed bronią MRU i dziadka też” to zachęcamy do odwiedzenia stronki www.biuletyninternetowy.wordpress.com tam też znajdziecie wszystkie numery BIULETYNU INTERNETOWEGO w formacie pdf do wydrukowania i rozdania osobom starszych, które nie mają dostępu do internetu.

Rispondi

Effettua il login con uno di questi metodi per inviare il tuo commento:

Logo WordPress.com

Stai commentando usando il tuo account WordPress.com. Chiudi sessione / Modifica )

Foto Twitter

Stai commentando usando il tuo account Twitter. Chiudi sessione / Modifica )

Foto di Facebook

Stai commentando usando il tuo account Facebook. Chiudi sessione / Modifica )

Google+ photo

Stai commentando usando il tuo account Google+. Chiudi sessione / Modifica )

Connessione a %s...