JOWY PIERWSZY KROK DO WPROWADZENIA PRAWDZIWYCH ZMIAN

Artykuł z Biuletynu internetowego nr 3 z dnia 20 lica 2015 roku https://biuletyninternetowy.files.wordpress.com/2015/07/biuletyn-internetowy-nr-3-z-dnia-20-lipca-2015r.pdf

 Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważnym jest, abyśmy wspólnie połączyli nasze siły w kierunku zmiany systemu wybierania ludzi do sejmu na zasadzie JOWÓW – czyli jednomandatowych okręgów wyborczych. Jeśli wierzycie Państwo że te JOWY nic nie zmienią, to jesteście w błędzie i jeśli tak twierdzą w telewizji czy radiu, to też są w błędzie. O co chodzi? Nie dajmy się zwieść propagandzie i atakami bronią MRU (Masowe Rażenie Umysłów przez telewizję, radio, prasę) i walczmy z całych sił o to, aby jak najwięcej z nas poszło do referendum i zagłosowało na 1 pytanie TAK, na 2 pytanie NIE i na 3 pytanie TAK.

Jeśli ktoś mówi że JOWY nie przyniosą nic dobrego lub że są niezgodne z konstytucją, to taki ktoś sieje propagandę, bo konstytucję można zmienić. A system jednomandatowych okręgów wyborczych (JOWY) może przynieść kolosalne zmiany, pod warunkiem że społeczeństwo się połączy i zagłosuje na całkiem nowych MŁODYCH ludzi do sejmu i senatu, lub przynajmniej przeważającą większość młodych. Obecny ZABETONOWANY system jest przerażony tym, że takie zmiany mogą nastąpić, dlatego przygotujmy się na ostrą walkę, ale nie dajmy się zwieść.

Jakie problemy rozwiązują JOWY?

Pamiętajmy że JOWY są tylko narzędziem, które dobrze użyte może zapoczątkować okres zmian na lepsze:

  1. Dzięki JOWOM mamy możliwość usunięcia z Sejmu jego obecnych parlamentarzystów, którzy jak wiemy nie działali i nie działają w naszym polskim interesie. Dzięku JOWOM możemy ich wymienić na ludzi młodych i nieskorumpowanych, wykształconych, prawdziwych patriotów, PRAWDZIWE POLSKIE ELITY. W obecnym systemie wyborczym, wprowadzenie takich ludzi jest praktycznie niemożliwe, ponieważ w tej chwili jest tak, że to prezesi partii decydują kto będzie promowany do parlamentu z ramienia partii. Mają oni jakoby monopol na decyzję o tym kto będzie zasiadał w ławach sejmowych. Tak więc w chwili obecnej mamy w Polsce kliku ludzi (prezesów partii) którzy decydują o składzie całego parlamentu! To jest rzecz nie do zaakceptowania! Dlatego, że ci parlamentarzyści, którzy są wybierani do sejmu w ten sposób, muszą zachować posłuszeństwo wobec prezesów partii a nie obywateli którzy ich wybrali! Jasne jest, że tacy kandydaci będą głosować w interesie partii, a nie w interesie obywateli! W systemie jednomandatowych okręgów wyborczych (JOWY), kandydaci na posłów nie muszą być proponowani przez partie lecz bezpośrednio między innymi przez wyborców lub proponować się sami, mało tego – są oni odpowiedzialni wobec konkretnych obywateli którzy ich wybrali, i nie są związani dyscypliną partyjną podczas głosowania. Mają więc możliwość głosowania w interesie obywateli i kraju a nie partii, bo wiedzą że jeśli będą głosować źle, to nikt ich nie wybierze na następną kadencję. W takim systemie każdy obywatel ma możliwość osobistego kontaktu z wybranym przez siebie kandydatem (posłem) i może od niego żądać wyjaśnień, dlaczego zagłosował tak a nie inaczej, podczas gdy w dyscyplinie partyjnej odpowiedzialnosć parlamentarzystów wobec wyborców rozmywa się . W JOWACH istnieje również instytucja „odwołania posła”. Jeśli to wiemy, to już jest krok do przodu do zrozumienia dlaczego należy głosować w referendum 6 września za JOWAMI i dlaczego obecny układ będzie walczył aby referendum się nie udało.
  2. Poprzez zastosowanie systemu wyborczego jednomandatowych okręgów wyborczych (JOWÓW) i wprowadzenie nowych ludzi do sejmu, mamy możliwość definitywnego ukręcenia łba korupcji.       Polska jest jednym z najbardziej skorumpowanych krajów na świecie. Jesteśmy w czołówce na jednym z pierwszych miejsc. To dlatego wszelkie przejawy chęci zmian, były i są u nas całkwicie blokowane i niemożliwe bo wszystkie obecne partie są umaczane w tych korupcyjnych układach. Tylko wprowadzając do sejmu całkiem nowych ludzi, młodych, wykształconych, prawdziwych patriotów, których media głównego ścieku nie pokazują bądź też ich niszczą, nie powiązanych ze starym systemem – mamy możliwość przeprowadzenia realnych zmian. Dlatego, że nowi młodzi ludzie ze środowisk patriotycznych, mają zupełnie inne podejście niż większość powiązanych układami parlamentarzystów. Jeśli wybierzemy do sejmu osoby całkiem nowe, nie mające żadnych powiązań i uzależnień ze starym systemem, to wtedy tacy ludzie mogą przeprowadzić zmiany. Aby jednak mogło być to zrealizowane, potrzebne jest wprowadzenie JOWÓW czyli jednomandatowych okręgów wyborczych oraz wzięcie udziału w wyborach jesiennych, głosując na kandydatów wystawionych z oddolnej społecznej listy wyborczej (która prawdopodobnie powstanie w wyniku połączenia się wszystkich środowisk antysystemowych czyli patriotycznych), a nie na kandydatów wystawionych przez wieloletnio urzędujące partie.

Poniżej wypowiedź Stanisława Michalkiewicza na temat JOWÓW którą możecie Państwo wysłuchać na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=JEoLZ55bRC0

„Wystarczy się zastanowić nad tym, dlaczego w konstytucji została przeforsowana zasada proporcjonalności w wyborach do sejmu, ale ordynacja wyborcza której autorami byli ci sami ludzie co w konstytucji przeforsowali zasadę proporcjonalności, ordynacja wyborcza jest taka, żeby wywołać skutki takie jak większościowe. To dlaczego nie wprowadzili większościowej ordynacji. No pierwsza odpowiedź to jest dlatego że są durniami, no to oczywiście jest niewykluczone że są durniami, ale na razie tak nie przyjmujmy bo to są jednak ludzie sprytni i najlepszym tego dowodem jest, że są, tam gdzie są.

Zwracam uwagę że system proporcjonalny w wyborach do sejmu, zwłaszcza przy utrzymaniu systemu parlamentarno gabinetowego, taki jak jest u nas, sprawia, że po pierwsze, z sejmu poza prezydentem, z sejmu, pochodzą wszystkie inne organy państwowe, albo bezpośrednio albo pośrednio.

Zatem, kto kontroluje sejm, kontroluje całe państwo, abstrachując, od „razwiedki” w tej chwili.

A kto kontroluje sejm?

Ano, kontrolują ci, co przeprowadzają selekcję kandydatów do sejmu.

A kto to robi?

Ano, ścisłe kierownictwa partii.

Kilkunastu ludzi w Polsce, dokonuje wyboru poza wszelką kontrolą, tych, którzy się będą w ogóle mieli szansę do sejmu dostać.

Bo jak nie zostaną wpisani na listę, no to żeby na głowie stanęli, to nic im to nie pomoże, prawda?

A od czego zależy kto zostanie wpisany na listę i na którym miejscu?

No, to zależy od prezesa partii.

Więc taki kandydat polityczny ambicjoner wie, komu jest winien respekt. Nie wyborcom, bo od nich niewiele zależy. Tylko jest winien respekt prezesowi partii, kierownictwu partii. I mamy do czynienia z hierarhią lojalności.

Nasi umiłowani przywódcy są lojalni przed wszystkim wobec władz partyjnych, bo od nich wszystko zależy.

Alternatywa jest taka, że on nie zostanie wpisany następnym razem na listę i będzie musiał kit z okien wydłubywać, prawda? A tak to jest posłem, żywy zdrowy, dostaje forsy, nie wie co z nią robić. No to jest dobrze.

Otóż, proszę Państwa, wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych, tę władze troszeczkę uszczupla. Troszeczkę uszczupla, dlatego, że, te jednomandatowe okręgi przy zachowaniu liczebności sejmu, musiałbyby być niewielkie.

A zatem, taki popularny w swojej miejscowości czy w swojej okolicy człowiek i pracowity przy tym, to mógłby, wszystkich wyborców odwiedzić osobiście, uścisnąć im rękę postawić im piwo, poobiecać im coś tam i tak dalej, i tak dalej, no i właściwie ma zagwarantowany wybór w tej sytuacji.

Nie ma w tym nic złego. Nie ma w tym nic złego, z wyjątkiem jednej rzeczy. Otóż, przy systemie parlamentarno gabinetowym, gdzie zadaniem sejmu jest nie tylko uchwalanie ustaw ale przede wszystkim stworzenie stabilnej podstawy politycznej dla rządu, czyli dla władzy wykonawczej, która jest komitetem wykonawczym większości parlamentarnej, tak naprawde w tym systemie, to sejm taki mozaikowy, bo to by byli wybrani popularni w swych okolicach ludzie, ale o poglądach od sasa do lasa. Taki sejm mozaikowy przy systemie parlamentarno gabinetowym mógłby mieć ogromne trudności, nie tylko, z uchwalaniem ustaw, ale przede wszystkim ze stworzeniem stabilnej podstawy politycznej dla rządu.

Jedyną metodą zapewnienia stabilności byłaby korupcja. Byłaby to korupcja i to oficjalna: Panie Pośle kochany, no niech Pan zagłosuje za rządem. A co ja z tego będę miał? A co by Pan chciał?   Prawda? I w ten sposób byłaby tworzona większoąć rządowa bo nie byłoby żadnej innej metody.

Żeby się przed tym ryzykiem uchronić, bo to jest bardzo, poważne ryzyko. Wystarczyłoby żeby się taki poseł poczuł niezadowolony, i już rząd, traci większość i już mamy kryzys gabinetowy. Państwo jest niesterowne całkowicie. Zależy od humoru jakiegoś tam osobnika, jakiegoś umiłowanego przywódcy.   No, to jest za duży hazard. Nawet w sytuacji państwa o lepszej pozycji międzynarodowej, niż Polska ma. A w naszej, to jest po prostu katastrofa, zapowiedź katastrofy.

Takiej jak za czasów Augusta Trzeciego, żaden sejm nie mógł dość do skutku bo był zrywany, przez posłów. Tu mielibysmy powtórkę.

Otóż, jeżeli chcemy się przed tym ryzykiem uchronić, to i tak trzeba zmienić konstytucję, żeby wprowadzić jednomandatowe okręgi wyborcze, bo trzeba tę zasadę proporcjonalności przełamać. To jak i tak trzeba już zmienić konstytucję, to trzeba by podjąć próbę zmiany systemu politycznego z parlamentarno gabinetowego na prezydencki.

Prezydent i tak jest wybierany w głosowaniu powszechnym, więc tu, rewolucji by nie było, a jednocześnie wprowadzając system prezydencki, likwidowałoby się dualizm, podwójne ośrodki władzy wykonawczej, które, no jak jedna „razwiedka” kontroluje całość, to nie ma iskrzenia, ale jak traci kontrolę, to natychmiast jest wojna, między rządem a kancelarią prezydenta. Między małym pałacem i dużym pałacem, prawda? Otóż żeby to ryzyko wyeliminować, to trzeba by się zastanowić, jeśli mamy na celu dobro państwa a nie, tylko zrobienie zadymy, to trzeba by się zastanowić nad zmianą systemu politycznego, bo wtedy, co mamy: Sejm – może być sobie mozaikowy taki, niech tam z tą korupcją jakoś walczą, ale przynajmniej mamy stabilną władzę wykonawczą na 5 lat. Niezależną od tej sejmowej pornografii. A to już jest duża wartość. To jest duża wartość. Wtedy jeszcze można robić inne eksperymenty, ale na razie zostawmy je na boku. Na razie to.

Jest ryzyko związane z systemem prezydenckim, też jest ryzyko, bo nie ma idealnych jakichś rozwiazań. Każde ma dobre i złe strony. I jest ryzyko związane z systemem prezydenckim takie, że jest pokusa „bonapartyzmu”. Mamy słaby sejm, w którym korupcja tylko spaja, więc właściwie kopnąć w tyłek tych wszystkich umiłowanych przywódców i rządzić bez nich. Jest taka pokusa „bonapartyzmu”, prawda? Jak się przed tym uchronić? Przed dyktaturą, taką najpierw miękką a potem diabli wiedzą, a może i twardą?

Otóż, jest bardzo dobry hamulec. Wystarczy precyzyjnie rozgraniczyć kto ma władzę wykonawczą a kto ma klucz do kasy. Kto ma klucz do kasy.

I bardzo dobrym przykładem działania tego hamulca, jest pierwsza kadencja prezydenta Clintona, w Stanach Zjednoczonych. Prezydent Clinton próbował wojować z kongresem. I aż trzy dni wojował. Całe trzy dni wojował, ale trzeciego dnia pod koniec okazało się, że nie ma czym zapłacić rachunku za prąd w białym domu. No i musiał przerwać wojnę, bo bez prądu to on tam niewiele zwojuje, prawda? A kongres ma klucz do kasy. Prezydent Stanów Zjdenoczonych jest najpotężniejszym człwiekiem na świecie jeśli chodzi o zakres władzy. Pod jednym warunkiem: że kongres mu da pieniądze, bo jak mu nie da, to może tyle samo co i my wszyscy, czyli – nic.

No, i tu są takie proste rozwiązania prawno ustrojowe. Dobrze by było, gdyby działacze forsujacy teraz tę drogę, żeby wzięłli to pod uwage bo: Można zrobić coś dobrego , ale nie wiedząc o tym że można, można nie zrobić tego. Zaniechać tego. I to jest moja odpowiedź na to pytanie co do JOWÓW. „

Poniżej fragment artykułu Stanisława Tymińskiego Pt. „Strategia rozwoju Polski cz.2” na temat JOWÓW ze strony www.rzeczospolita.com

„Obecnie trwa wyciszona w mediach wojna mając na celu unicestwienie Polaków, ponieważ nie ma linii frontu ze względu na brak jasno określonego programu rozwoju. A więc nie bardzo wiadomo o co walczyć i czego bronić. 25 lat fasadowej demokracji udowodniło, że proporcjonalna ordynacja wyborcza utrwala mafijność partii politycznych i Polakom nie służy. Z kolei krytycy ordynacji większościowej matematycznie wyliczają, że przy jej zastosowaniu większość wyborców nie będzie miała w Sejmie swojej reprezentacji. Ja z kolei nie mogę sobie wyobrazić wyboru prezydenta RP przy ordynacji proporcjonalnej. Państwa, któe stosują zasady JOW są silne z całkiem innego powodu – te procedury przede wszystkim służą do wyboru liderów czyli elity na poziomie samorządu, sejmu, senatu i na prezydenta RP. Ordynacja proporcjonalna z kolei pozwala na wprowadzenie do Sejmu i Senatu miernych, biernych ale wiernych nieudaczników, manipulantów i złodziei. Wielu Polaków uważa że nie mamy elit bo zginęły w czasie wojny. To się stało dawno temu. Prawda jest inna. Nowe elity rodzą się każdego dnia tylko przy ordynacji proporcjonalnej nie mają szansy na dostęp do państwowych instytucji . Ordynacja JOW to zmieni. Dlatego konieczny jest system JOW – aby Polacy nareszcie mieli wolny wybór swojej elity i jej liderów. Nawet jeśli na początku, kiedy wejdą NOWI ludzie do Sejmu i Senatu to powstanie pewien polityczny chaos do czasu wprowadzenia w życie strategii rozwoju , to póżniej wszystko się ustabilizuje. Nowy Ruch Kukiza, który promuje ordynację JOW powinien zapewnić wszystkich obywateli, że w czasie politycznych zmian nie będą zakłócone terminy płatności emerytur oraz innych obowiązków państwa. Finansowanie rozwoju gospodarki nie może się odbyć kosztem najuboższych warstw Polaków. Do tego są inne metody, takie jak „skok do przodu”. „

Poniżej fragmenty artykułu Stanisława Tymińskiego Pt. „Strategia rozwoju Polski cz.3” na temat JOWÓW ze strony http://wirtualnapolonia.com/2015/07/14/stan-tyminski-strategia-rozwoju-polski-33/

„Moim zdaniem to jednak nie media ale wszechobecna korupcja jest największą przeszkodą w Polsce do budowy demokracji, która będzie gwarantem przyjaznego państwa dla wszystkich obywateli.”

„Przykłady innych krajów, które weszły na drogę szybkiego rozwoju udowadniają, że jednym z ważnych czynników do osiągnięcia sukcesu jest rozbicie układów zasiedziałej administracji. A która to przez dziesięciolecia miałą czas stworzenia tak misternych układów, że jest bardzo trudne udowodnienie korupcji. Nawet sądy są w te układy uwikłane i czerpią z nich korzyści.”

„Według światowych sondaży Polska jest w czołówce najbardziej skorumpowanych krajów na świecie.”

„Wiadomo już że partie polityczne związane z układem „okrągłego stołu” nie będą walczyć z nadużyciami, ponieważ same brały w nich udział. Przez lata PO,PIS, PSL i SLD usankcjonowały korupcję instytucjonalną na najwyższych szczeblach władzy. Dlatego potrzebna jest zmiana systemu elekcyjnego na JOW aby do Sejmu dostali się nowi ludzie, bez powiązań mafijno-korupcyjnych, uzależnieni tylko od swoich wyborców. Proporcjonalna ordynacja wyborcza okazała się tak korupcjogenna, że prawie unicestwiła nasz kraj”

„W związku z tym wspieram JOW, ponieważ jest cywilizowaną metodą zburzenia dotychczasowych układów przez wprowadzenie naszej elity do Sejmu, która będzie odpowiedzialna za swoją działałność nie przed hersztami partii politycznych ale przed wyborcami swoich okręgów. Inne metody takie jak rozruchy społeczne czy też rewolucja są ostatecznością, ponieważ wymagają zbyt wiele ofiar. Na to umęczeni i zabiedzeni Polacy nie są przygotowani.”

„Teraz Ruch JOW słusznie koncentruje cały swój wysiłek na wygraniu referendum, ponieważ jest to niezbędny fundament do sanacji Polski”

„Tak jak prosi Paweł Kukiz musimy się uzbroić w cierpliwość aby po 25 latach szkód, spowodowanych przez nielojalne rządy, krok po kroku powstało państwo przyjazne dla Polaków. Może to się stać szybciej jeśli przy wysokiej frekwencji wyborczej Polacy odpowiedzą poprawnie na wszystkie pytania Referendum i w ten sposób zdefiniują przyszłość naszej Ojczyzny. Cała moja nadzieja że w następnym Sejmie w większości zasiądą nasi patrioci.”

W związku z JOWAMI – jak wskazuje nam Pan Michalkiewcz, dobrze byłoby zmienić obecny ustórj na prezydencki, w celu zabezpiecznia niesterowności państwa oraz wprowadzić rozdzielność KASY i KLUCZA do KASY. Jeśli chodzi o system prezydencki to są już takie pomysły naszych antysystemowców, więc sprawy idą w dobrym kierunku. Miejmy nadzieję że i pozostałe zabezpieczenia zostaną ujęte w projekcie. W systemach JOWÓW ważne jest również to, kto ustala okręgi jednomandatowe i jak one wyglądają, bo za granicą w przeszłości podobno dochodziło do manipulacji w tej kwestii. Tak więc musimy na to zwrócić uwagę. Dobrze by było również obniżyć próg wyborczy dla biedniejszych partii.

Więcej informacji na teamt JOWÓW można znaleźć na poniższych stronach internetowych oraz na you tube:

Na tej stronie na samym dole, są wszystkie informacje odnośnie JOWÓW oraz można sciągnąć broszurkę i wydrukować:   http://www.potrafisz-polsko.pl/

Ten wywiad musicie Państwo obejrzeć aby wyrobić sobie PRAWDZIWĄ opinię. „Mariusz Bączkiewicz, Piotr Śmielak, Demokr bezpośrednia, Ruch Kukiza, Galaktyka Pomerania 15 07 2015” https://www.youtube.com/watch?v=X1wpUgc7kEw

A jednak JOWy… – Witold Sokała – LIBS.TV 2015

https://www.youtube.com/watch?v=Tz4UvkgwG9E&feature=youtu.be

Korwin Mikke o JOW i nie tylko

https://www.youtube.com/watch?v=-FCgjdhYZOk

Janusz Korwin-Mikke na V Pikniku Prawicy w Lądku-Zdroju 30.05.2015

https://www.youtube.com/watch?v=clOo5FcWSwM

Korwin mówi że ważne kto ustala okręgi wyborcze bo to powoduje wygranie wyborów. Mówi też o zasadzie wzajemnego równoważenia w USA – odnośnie demokracji.

Uważa że jeśli wybory wygrał Duda to wyborów parlamentarnych nie może wygrać PIS!

Jowy facebook REFERENDUM 6 WRZEŚNIA

https://www.facebook.com/groups/referendum6wrzesnia/?fref=ts

O debacie Mariana Kowalskiego i Jacka wilka można poczytać w artykule: „Marian Kowalski i Jacek Wilk o patriotyzmie, JOW i finansowaniu partii politycznych”           http://www.prawy.pl/z-kraju/9990-marian-kowalski-i-jacek-wilk-o-patriotyzmie-jow-i-finansowaniu-partii-politycznych

Dla dociekliwych fragment o manipulowaniu okręgami wyborczymi w systemie JOW: http://pl.wikipedia.org/wiki/Gerrymandering

„Gerrymandering – nazwa określająca manipulacje dokonywane przy wytyczaniu granic okręgów wyborczych w celu uzyskania korzystnego wyniku przez partię mającą wpływ na kształtowanie ordynacji wyborczej. Jest to także szczególne pole badawcze geografii wyborczej poświęcone systematycznym studiom nad wpływem kształtu okręgów wyborczych na wyniki głosowania i dokumentowaniem przypadków nadużyć w tym zakresie.”

Poniżej dla rozrywki utwór który został mi nadesłany przez Pana Dariusza Łaskę, który go osobiście napisał i wykonał a następnie wraz z przyjaciółmi zamienił na klip:

Referendum 2015 – Twój Rodzinny Dom”

https://www.youtube.com/watch?v=JHGfBFX_0_U&feature=youtu.be

Jerzy Jachnik o ruchu Pawła Kukiza, JOW-ach i Referendum

6 września głosujemy tak Jednomandatowe Okręgi Wyborcze (JOW)

http://gloria.tv/media/i4QNCKpkzF5

p.s.

Jeśli uważacie Państwo, że ta informacja może być dla kogoś użyteczna, to uprzejmie proszę o przekazanie jej dalej, bądź upublicznienie jej blogach, facebookach czy stronach internetowych. Chodzi o to aby nasze społeczeństwo zostało jak najszybciej uświadomione. Bo tylko ludzie uświadomieni w prawdzie, podejmują właściwe działania i korzystne dla siebie i społeczeństwa decyzje.

Zapraszamy również na stronkę www.biuletyninspiracyjny.wordpress.com gdzie możecie państwo ściągnąć biuletyny w formie pdf

Jeśli zechcielibyście Państwo dołączyć do AKCJI: „Ocal babcię przed bronią MRU i dziadka też” to zachęcamy do odwiedzenia stronki www.biuletyninternetowy.wordpress.com tam też znajdziecie wszystkie numery BIULETYNU INTERNETOWEGO w formacie pdf do wydrukowania i rozdania osobom starszych, które nie mają dostępu do internetu.

Rispondi

Effettua il login con uno di questi metodi per inviare il tuo commento:

Logo WordPress.com

Stai commentando usando il tuo account WordPress.com. Chiudi sessione / Modifica )

Foto Twitter

Stai commentando usando il tuo account Twitter. Chiudi sessione / Modifica )

Foto di Facebook

Stai commentando usando il tuo account Facebook. Chiudi sessione / Modifica )

Google+ photo

Stai commentando usando il tuo account Google+. Chiudi sessione / Modifica )

Connessione a %s...