PRAWDZIWE OBLICZE PISu? JUŻ WKRÓTCE WYJDZIE SZYDŁO Z WORKA! CZĘŚĆ 2

link do 1 CZĘŚCI

https://akademiapolityczna.wordpress.com/2015/10/30/prawdziwe-oblicze-pisu-juz-wkrotce-wyjdzie-szydlo-z-worka/

Szanowni Państwo

Drugą część artykułu chcę zacząć ważnym fragmentem książki Pana Jerzego Roberta Nowaka: książka pt. „Węgierska Droga do Zwycięstwa” tutaj link jeśli ktoś by był zainteresowany przeczytać, bo naprawdę warto: http://ksiegarnia.antyk.org.pl/x_C_I__P_23016710-23010001.html

Żebyście wiedzieli w jakiej sytuacji się znajdujemy i co może zrobić dla nas PIS w tej sprawie, jako partia rządząca.  Poniżej w cudzysłowie fragmenty z tej wyżej wymienionej książki:

Ważny fragment książki na początek: „Jak pisze M.Pawlicki: „Od ośmiu lat (banki – JRN) stosują na potęgę w swych polskich spółkach córkach banksterskie mechanizmy zakazane na własnych rynkach.  Bo Polacy zachwyceni, że zagraniczne banki raczyły u nas, chudopachołków zagościć, bo wciąż wybierają władzę, z którą „można się dogadać”, która pilnuje, by zagraniczni bankierzy ładowali na ciężarówki i wywozili z Polski dziesiątki miliardów wyszarpnięte wbrew polskiemu prawu. Sektor bankowy w Polsce kryzysu nie ma”. Wręcz przeciwnie: rok 2014 był dla buszujących w Polsce bankierów absolutnie rekordowy, zarobili 16,2 mld. (…) Przez ostatnie osiem lat bankierzy zarobili na zastygłych w bezsilności Polakach na czysto 100 mld zł.”

  1. Uwolnienie Węgier spod dyktatu Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Działania Orbana od samego początku były blokowane przez międzynarodowy Fundusz Walutowy. Węgry musiały płacić ogromną daninę MFW z powodu fatalnej spuścizny w postaci drogich kredytów wziętych przez poprzednie rządy.

„Rząd (przypis: Orbana) od początku nie chciał ulegać próbom dyktatu gospodarczego, który próbował mu narzucić MFW przy negocjacjach nad kredytami.” Orban mówił: „Nie pozwolimy wiązać sobie rąk”, a chodziło głównie o to że MFW proponował kredyt w zamian za….. niewspieranie polityki prorodzinnej na Węgrzech!

Co zrobi PIS??

„właśnie polityka prorodzinna była powodem pierwszego zgrzytu między Budapesztem a Międzynarodowym Funduszem Walutowym.  Ten ostatni obiecał Węgrom pomoc finansową, ale pod warunkiem likwidacji świadczeń dla osób najuboższych i rodzin wielodzietnych. Fidesz wolał jednak zerwać umowę z MFW, niż zrezygnować ze swej polityki.”  Co zrobi PIS gdy przyjdą naciski z MFW? Oczywiscie o ile PIS będzie chciał nas uwolnić spod dyktatu MFW.

„Ostre krytyczne wypowiedzi premiera Orbana przeciwko dyktatowi MFW Fidesz starał się wesprzeć bardzo szeroko zakrojoną akcją plakatową. Na ulicach roiło się od plakatów w stylu: „Nie ustąpimy przed MFW!”, „Nie dla obniżenia emerytur!”, „Nie, dla obniżenia zasiłku rodzinnego!”, „Nie oddamy niepodległości Węgier!”.  Czy rząd PISu będzie miał odwagę tak walczyć o Polskę jak zrobił to Orban?

„Ostatecznie Orban przerwał starania o jakąkolwiek nową pożyczkę finansową ze strony MFW, nie godząc się na jakiekolwiek próby dyktatu.  Co więcej doprowadził do spłacenia dla MFW przed terminem pożyczki zaciągniętej w 2008 roku przez rząd koalicji postkomunistów i liberałów.”

Podsumowanie węgierskiego ministra gospodarki Matolcsy: „Niewielu wierzyło w to, że życie bez pieniędzy MFW jest możliwe. My jednak podjęliśmy ryzyko, zrobiliśmy to i radzimy sobie dobrze”. Czy rządy PISu podejmą to ryzyko?

Oprócz ataków z zewnątrza, Orban musiał również stawić czoła atakom od wewnątrz: „napotkał na ostre przeciwdziałania ze strony mianowanego jeszcze za rządów postkomunistów prezesa Narodowego Banku Węgier Andrasa Simona i członków Rady Polityki Pieniężnej”  „By zmusić bank do ustępstw, rząd wprowadził do rady polityki pieniężnej dwóch swoich ludzi i obciął Simonowi pensję.” Simon stracił 75 procent swych dotychczasowych dochodów.  „Okazało się że szef banku Węgier zarabia więcej niż szef Rezerwy Federalnej USA, a do tego unika płacenia podatków, wyprowadzając dochody na konto firmy zarejestrowanej na Cyprze.”  Czy rządy PISu zrobią porządek z takimi indywiduami? Czy będzie ich stać na takie posunięcia i czy będą mieli na tyle odwagi?

  1. W publicznych przetargach favoryzowane były krajowe firmy węgierskie. A u nas?
  1. Orban wprowadził ustawę o rozliczeniu banków (z 24 września 2014 roku) – „ustawa ta wymuszała rozliczanie banków za nieuczciwe praktyki z przeszłości.”

„w ustawie stwierdzono, że banki stosowały nieuczciwe warunki i jednostronnie modyfikowały umowy w sprawach kredytów dewizowych. Ustawa nakazywała też zwrot dla wszystkich kredytobiorców sum nieuczciwie zabranych”. „Na początku września 2014r., a więc na miesiąc przed wyborami samorządowymi, rząd rozwinął na szeroką skalę na terenie całego kraju wielką kampanię: „Rozliczymy banki”. Na plakatach umieszczono słowa: „Tobie też należy się zwrot tego, co Ci zabrały banki.”  „Orban kolejny raz zaakcentował niezłomną wolę walki w obronie interesów węgierskich obywateli, mówiąc: „Wygramy z powodzią i z bankami, choć są silne i przebiegłe.”  Co na to PIS? Czy jego rządy będą o nas tak dbały jak Orban o obywateli Węgier? Czy PIS zrobi porządek z bankami?

„Ustawa stała się jedną z najważniejszych rewolucyjnych reform rządu Orbana i dlatego tym bardziej zdumiewający jest fakt, że została ona niemal zupełnie przemilczana w polskiej prasie.”

„wyroki sądów przeciw bankom są na Węgrzech konsekwentnie egzekwowane, odmiennie niż w Polsce, gdzie banki sabotują godzące w nich wyroki.”  CZY RZĄDY PISOWSKIE TO ZMIENIĄ?

20. Ustawa o „fair bankach” – „25 listopada 2014 r. parlament (węgierski) przyjął ustawę o „fair bankach.  Ustawa ta, wprowadzona od 1 stycznia 2015 r., podawała jak mają być oprocentowywane kredyty dla ludności i w jakich przypadkach mogą być one zmieniane w rzetelny sposób. W ustawie znalazło się m.in. postanowienie przewidujące, że w okresie do 3 lat nie będzie można jednostronnie podnosić oprocentowania kredytów.”  Zobaczymy czy rządy PISu coś zrobią w tej kwestii.

W książce Pana Jerzego Roberta Nowaka pt. „Węgierska droga do zwycięstwa” na stronie 36 znajdziecie Państwo bardzo szczegółowe opisy porównujące decyzje węgierskego rządu z polskim. Tu link: http://ksiegarnia.antyk.org.pl/x_C_I__P_23016710-23010001.html

Okazuje się bowiem że my w Polsce mamy ……. problem z władzą wykonawczą, która nic nie robi i to jest problem. Zastygła ona w bezruchu. Nawet jeśli polskie instytucje wydadzą jakieś wyroki na banki, to one mają to gdzieś!  I to jest też sedno problemu – trzeba nam zmienić władzę wykonawczą!  PROPONUJĘ ZWOLNIĆ WSZYSTKICH TYCH KTÓRZY NIE DOPILNOWALI WYEGZEKWOWANIA KAR I INNYCH WYROKÓW  NAŁOŻONYCH NA BANKI!! Czy Rządy PISu coś z tym zrobią? Już wkrótce się przekonamy!

Premier Węgier ostatecznie po kilku latach wygrał walkę z banksterami na Węgrzech. „Viktor Orban ogłosił wręcz, że dla zagranicznych firm na Węgrzech zakończyła się era kolonizacji”. Viktor Orban potępił ideologię liberalizmu i praktykę „liberalnej demokracji”. Słowa Orbana: „liberalna demokracja w porównaniu do innych państw europejskich, okazała się niezdolna do obrony wspólnego majątku, niezbędnego do przetrwania narodu. Liberalne państwo węgierskie nie broniło kraju przed zadłużeniem. I wreszcie nie broniło przed tym rodzin, myślę tu o systemie kredytów dewizowych.”  „Orban, odrzucając państwo liberalne kreślił wizję opartego na chrześcijaństwie i patriotycznej polityce gospodarczej narodowego kapitalizmu.”

Wszystkie powyższe cytaty pochodzą z książki Pana Jerzego Roberta Nowaka pt. „Węgierska droga do zwycięstwa” Tu link: http://ksiegarnia.antyk.org.pl/x_C_I__P_23016710-23010001.html

Ciąg dalszy nastąpi już wkrótce.

TG

link do 3 części:

https://akademiapolityczna.wordpress.com/2015/11/05/prawdziwe-oblicze-pisu-juz-wkrotce-wyjdzie-szydlo-z-worka-czesc-3/

Rispondi

Effettua il login con uno di questi metodi per inviare il tuo commento:

Logo WordPress.com

Stai commentando usando il tuo account WordPress.com. Chiudi sessione / Modifica )

Foto Twitter

Stai commentando usando il tuo account Twitter. Chiudi sessione / Modifica )

Foto di Facebook

Stai commentando usando il tuo account Facebook. Chiudi sessione / Modifica )

Google+ photo

Stai commentando usando il tuo account Google+. Chiudi sessione / Modifica )

Connessione a %s...