WOLNOŚĆ TO PIENIĄDZ! PIENIĄDZ TO ROZWÓJ! ROZWÓJ TO POTĘGA PAŃSTWA!

Dlaczego nie jesteśmy państwem potężnym?  Otóż państwo jest potęgą wtedy kiedy:   1) ma silną, stabilną gospodarkę, 2) silne zdolności obronne 3) posiada społeczeństwo o silnym duchu narodowo-obywatelskim.

W chwili obecnej po dojściu do władzy PISu mamy NADZIEJĘ na zmiany w kierunku silnej stabilnej gospodarki oraz wzmocnienia naszych sił obronnych.  Czy nasze nadzieje zostaną zrealizowane? To zależy od nas obywateli oraz od naszego nacisku na rządy, po to aby działały w imię naszych interesów i wprowadzali korzystne dla nas a nie dla obcych zmiany!

Dlatego właśnie musimy wypracować sobie sami SILNEGO DUCHA  OBYWATELSKIEGO, bo silnego DUCHA NARODOWEGO już sobie wypracowaliśmy.

Dlaczego to takie ważne?

Otóż, aby być społeczeństwem o silnym duchu obywatelskim, co realnie przyczynić się może do rzeczywistych widzialnych i namacalnych pozytywnych zmian, musimy zwiększyć nasze poczucie własnej wartości. Musimy uwierzyć, iż jeśli czegoś chcemy, to powinniśmy być w stanie jako społeczeństwo to osiągnąć.

To właśnie głównie NISKIE POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI i BEZSILNOŚCI, powoduje że JEST JAK JEST. Dopóki nie uporamy się z tym właśnie POCZUCIEM NISKIEJ WARTOŚCI i BEZSILNOŚCI to szanse na realną poprawę naszego bytu są marne.

TO NISKIE poczucie własnej wartości powoduje, że wciąż jesteśmy służącymi obcych interesów, służącymi na emigracji, pracując dla obcych państw i budując potęgę obcych a nie naszego Państwa, nie budując tym samym, naszej osobistej samorealizacji w nim.

W CZYM JEST SEDNO PROBLEMU?

Otóż, aby mieć wyższe poczucie własnej wartości to powinniśmy mieć możliwość samorealizacji.  Ale aby móc samemu się zrealizować (wdrożyć w czyn własne inicjatywy, pomysły, idee) to musimy być wolni, po to aby móc kreować pieniądz, potrzebny właśnie do tej samorealizacji. Dlaczego? Dlatego, że prawdziwa wolność to własny pieniądz, który daje możliwość ingerencji w istniejącą sytuację, zmieniając ją w korzystnym dla nas kierunku.  Teraz, my takiej wolności nie mamy. W chwili obecnej jesteśmy tylko pozornie wolni. Dlaczego? Dlatego że nie mamy możliwości wpływania na kreowanie pieniądza, który jest niezbędny do samorealizacji. Kapitał to podstawa. Bo można mieć najwspanialsze pomysły… ale jak nie mamy kapitału i odpowiedniego otoczenia, to nic  z tego nie wyjdzie.

Dochodzimy do wniosku (o którym już każdy z Was pewnie wie) że:

PIENIĄDZ RZĄDZI ŚWIATEM

A zatem, kochani Rodacy, jeśli uda nam się wykreować nowy własny pieniądz,

TO MY BĘDZIEMY RZĄDZIĆ POLSKĄ!  A MOŻE I ŚWIATEM?!

Obecna sytuacja:

Obecny rząd robi co może w miarę jego możliwości i w ramach narzuconego systemu, bo wiemy że niełatwo jest coś zrobić mając za plecami oddech obcej nam światowej finansjery, która absolutnie nie ma zamiaru spuścić nas ze smyczy.  To oznacza, że wciąż będziemy zniewoleni, bez możliwości realizacji własnych inicjatyw, własnych idei i pomysłów.  Wciąż będziemy żyć w biedzie. Jednym słowem nasze poczucie własnej wartości będzie jeszcze maleć zamiast wzrastać i o to właśnie im chodzi.  Abyśmy czuli się bezsilni, abyśmy byli niewolnikami, a jak wiecie niewolnicy nie mają szans na poprawę własnego losu.

Co możemy zrobić?  Jest wyjście! Musimy stworzyć nowy polski system płatniczy! Do tego właśnie jest potrzebna inicjatywa oddolnego lobby obywatelskiego!  NIC O NAS BEZ NAS!

PLAN

STWORZENIE WALUTY RÓWNOLEGŁEJ

Program Nawigatorów 1: Dwuwalutowość – Ekonomia dla każdego #36

https://www.youtube.com/watch?v=dWPAsjrzK3E

Idea waluty równoległej – Ekonomia dla każdego #28

https://www.youtube.com/watch?v=J2UuYaXjDM8

Zachęcając do przemyśleń, działania i promowania nowych idei i ich wdrażania pozdrawiam serdecznie

TG

 

Rispondi

Effettua il login con uno di questi metodi per inviare il tuo commento:

Logo WordPress.com

Stai commentando usando il tuo account WordPress.com. Chiudi sessione / Modifica )

Foto Twitter

Stai commentando usando il tuo account Twitter. Chiudi sessione / Modifica )

Foto di Facebook

Stai commentando usando il tuo account Facebook. Chiudi sessione / Modifica )

Google+ photo

Stai commentando usando il tuo account Google+. Chiudi sessione / Modifica )

Connessione a %s...