WYBORY SAMORZĄDOWE – JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ

SZANOWNI PAŃSTWO!

Nadchodzą wybory samorządowe. Według planu powinny się one odbyć w 2018 roku, jednak może się zdarzyć że będą one przedwczesne, a wtedy mogły by być nawet w tym roku. Czasu więc jest niewiele. Każdy z nas może startować do wyborów samorządowych. Ale zanim zdecydujemy się na ten krok, trzeba się odpowiednio przygotować. To –  jeśli ktoś chce rzeczywiście coś zmienić, a nie tylko iść po to żeby „podnosić łapkę” do zaklepywania uchwał napisanych przez kogoś innego, niekoniecznie korzystnych dla ogółu mieszkańców. Człowiek taki musi mieć wiedzę jak to wszystko działa, jaka jest sytuacja danej gminy czy miasta i jakie są konkretne możliwości zmiany, musi przygotować konkretne rozwiązania dla istniejących problemów.

Tylko osoby merytorycznie przygotowane, jeśli wygrają wybory, mają szansę zaprowadzić konkretne pozytywne dla nas zmiany – tym razem na szczeblu lokalnym. Te wszystkie działania przygotowujące zabierają dużo czasu i są niepłatne dla działaczy społecznych, którzy zamierzaliby startować do wyborów samorządowych. Ale jest to jedyna droga do tego aby odebrać władzę lokalnym klikom. Dlatego angażujmy się osobiście i wspierajmy tych którzy zdecydują się w imię społeczności, w imię dobra ogółu na to ciężkie i niewdzięczne zadanie. Bez konkretnego działania i zaangażowania się społeczeństwa lokalnego w odzyskaniu aparatu władzy lokalnej, będziemy mieli dalej rządzące lokalnie kliki.

Jeśli ludzie zmienią sposób myślenia i zaczną się konkretnie angażować, choćby uczestnicząc społecznie w gminnych spotkaniach radnych i różnych komisjach, to już spowodują że uruchomiony zostanie obywatelski mechanizm kontrolujący władzę. Niestety na razie takich ludzi jest niewielu. Ci którzy próbują patrzeć władzy na ręce, są często przez te władze niszczeni lub zastaraszani. Nie możemy się jednak bać, jeśli rzeczywiście chcemy prawdziwych zmian na lepsze. Nie możemy też być bierni i wciąż pozwalać się okradać przez żerujące na naszej niewiedzy, bezczynności i bierności kliki!

JAK SIĘ KONSTRUKTYWNIE UAKTYWNIĆ W OBLICZU NADCHODZĄCYCH WYBORÓW SAMORZĄDOWYCH.

KROK PIERWSZY – WPROWADZAMY NOWĄ JAKOŚĆ W POLITYCE!

Nowi ludzie którzy wejdą w politykę, np. do władz samorządowych, powinni być ludźmi mądrymi, racjonalnymi, kierującymi się w życiu wartościami moralnymi i etycznymi, wykazywać się wiedzą z zakresu filozofii prawa, z zakresu manipulacji informacjami, zasadami sterowania społecznego,  oraz zdawać sobie sprawę z wielkiego znaczenia i wpływu wartości chrześcijańskich i cywilizacji łacińskiej w życiu naszego społeczeństwa. Ludzie Ci pójdą na „służbę” narodowi, a nie tylko po „posady”. I dlatego pierwszym krokiem dla uczciwych ludzi chcących iść do polityki (lokalnej czy też ogólnokrajowej) powinno być przestudiowanie wykładów na specjalnie do tego stworzonej Akademii SZCZĘŚĆ BOŻE! Tu link: www.akademiaszczescboze.wordpress.com

KROK DRUGI – KONKRETNE DZIAŁANIA W REALU

  1. Trzeba stale uczestniczyć w sesjach Rady swojego Miasta lub Gminy.
  2. Trzeba stale uczestniczyć w komisjach budżetowych swojego miasta lub gminy.
  3. Studiować budżet.
  4. Trzeba stale uczestniczyć w przetargach i obserwować czy są one ustawione czy nie.  Jeśli na przetargi przychodzą jedna lub dwie firmy, to istnieje ryzyko że te przetargi mogą być ustawione. Jeśli 6 – 7 firm przychodzi, to ryzyko ustawienia przetargu maleje. Można też informować konkretne firmy o konkretnych przetargach, zachęcając je aby się włączyły. Wtedy oczywiście ceny będą bardziej konkurencyjne dla Miasta czy Gminy. Jeśli mamy dowody na to, że przetargi były ustawione, to trzeba to zgłaszać do CBA (Centralne Biuro Antykorupcyjne).
  5. Trzeba stale uczestniczyć w dzielnicowych spotkaniach Rad dzielnicowych.
  6. Monitorować długi w miastach i gminach. Trzeba sprawdzić czy w danym mieście lub gminie, nie powinien zostać powołany Zarząd Komisaryczny. Jeśli dług konstytucyjny 60% w stosunku do przychodów zostanie przekroczony o 0,5 %, to wtedy już powinno się powołać Zarząd Komisaryczny.  W związku z tą kwestią prezydent/burmistrz/wójt może chcieć zastosować różne triki, aby nie dopuścić do przekroczenia tego progu 60%, np. generować sztuczne przychody, brać  kredyty, pożyczki, obligacje.  Obligacje powinny być brane na inwestycje a nie na konsumpcję. Np. panele fotowoltaiczne to inwestycja, wymiana pieców to też inwestycja bo spowoduje to racjonalny pobór paliwa, ale np. budowa chodników to nie jest inwestycja tylko konsumpcja.
  7. Audyt inwestycji – trzeba zanalizować czy zapisy odpowiadają rzeczywistości.
  8. W przypadku gdy sejmiki wydają pieniądze bezsensownie, trzeba pisać w tej sprawie do Marszałka.

KROK TRZECI – TWORZENIE KOALICJI

Dlaczego tworzenie koalicji do wyborów jest takie ważne?

Otóż, jeśli chcemy działać konstruktywnie (a nie na pokaz czy dla zdobycia dla siebie posady) to naszym nadrzędnym celem powinna być wymiana dotychczasowych władz na nowe,  mądrzejsze, bardziej patriotyczne, takie które będą działały dla dobra ogółu społeczeństwa, a nie dla dobra zasiedziałych klik. Przyszłe władze muszą zająć sie uporządkowaniem miast i gmin i muszą wykazać się działaniem na rzecz dobra obywateli. Dlatego tak ważnym jest, aby udało się wprowadzić właściwych, mądrych ludzi z zasadami do władz samorządowych.

Niestety takich prawych, mądrych ludzi media główne nie reklamują, a obecne władze wręcz ich niszczą, bo się ich boją. Tacy ludzie działają społecznie, często nie mając funduszy. Dlatego aby cokolwiek zdziałać, to tacy mądrzy, prawi partioci, idąc do wyborów, muszą się ze sobą połączyć. Bo tylko wtedy tworząc koalicyjną listę wyborczą, będą mieli szansę wejścia do władz samorządowych i coś dobrego zdziałać.

W każdej gminie, mieście, istnieją organizacje ludzi zrzeszających się w różnych stowarzyszeniach, partiach, ugrupowaniach politycznych. Należy próbować stworzyć z nimi koalicję do wyborów. Można też startować zupełnie oddzielnie tworząc swój własny komitet wyborczy.

Jeśli stworzy się już taka koalicja, dobrze jest wtedy zorganizować szkolenie dla tych ludzi którzy po raz pierwszy pójdą do polityki, po to aby nie dali się zmanipulować i aby ich nie „wkręcono” do istniejącego systemu. Trzeba tych ludzi uodpornić na triki stosowane przez systemowców (kliki). Ci prawi ludzie, patrioci mają iść zmienić / obalić system, a nie w niego wchodzić!

TG

Rispondi

Effettua il login con uno di questi metodi per inviare il tuo commento:

Logo WordPress.com

Stai commentando usando il tuo account WordPress.com. Chiudi sessione / Modifica )

Foto Twitter

Stai commentando usando il tuo account Twitter. Chiudi sessione / Modifica )

Foto di Facebook

Stai commentando usando il tuo account Facebook. Chiudi sessione / Modifica )

Google+ photo

Stai commentando usando il tuo account Google+. Chiudi sessione / Modifica )

Connessione a %s...