PRZEJMIJMY KONTROLĘ NAD BIUROKRACJĄ! TO NASZ OBYWATELSKI OBOWIĄZEK! BIUROKRACI DO ZWOLNIENIA!

PRZEJMIJMY KONTROLĘ NAD BIUROKRACJĄ! TO NASZ OBYWATELSKI OBOWIĄZEK! BIUROKRACI DO ZWOLNIENIA!

Chciałabym Państwu na początek przytoczyć kilka cytatów z książki Edwarda Dubanowicza pt.„Ku stałemu ustrojowi państwa Polskiego.” Str.151 i 152

„Z potrzeby kontroli administracji państwowej, nie zaś z ustawodawstwa, wyrosła w okresie średniowiecza rola przedstawicielstwa narodowego. (…) Zachodzi tylko pytanie, jaki ma mieć zakres owa kontrola i jakie mogą być jej środki. (…) Kontrola administracji państwowej musi być kontrolą wszechstronną i skuteczną. Nie jest zupełną, jeżeli ogranicza się tylko do finansów państwowych, ani tylko do legalności aktów administracyjnych. Musi obejmować ich CELOWOŚĆ, WŁAŚCIWOŚĆ. Nawet zatrzymując się w obrębie panującego prawa można państwo doprowadzić do ruiny. Kontrola państwowa pozbawiona skuteczności nie jest w ogóle kontrolą.” Koniec cytatów.

Teraz statystyka. Rok 1990, zatrudnienie w samej administracji państwowej i samorządowej (bez uwzględniania wojska, policji, prokuratury, profesury, sędziów) czyli sama administracja państwowa i samorządowa to prawie 159 tysięcy osób, rok 2013 to 428 tysięcy osób. Mamy więc prawie trzykrotny wzrost oficjalnej liczby zatrudnionych w samej administracji państwowej i samorządowej!  Ale do tego, trzeba by doliczyć całą armię prawników, którzy nie są oficjalnie zatrudnieni bezpośrednio przez państwo czy samorządy, lecz pracują dla nich na zlecenie. A przecież wprowadzono komputery które miały wyeliminować biurokrację.. ludność Polski zmalała, więc jak to jest?

Według niektórych obliczeń 3,5 miliona osób w Polsce, jest zatrudnionych w sektorze publicznym, czyli zatrudnionych w utrzymaniu funkcjonowania państwa Polskiego. Wszelkie wyliczenia rzeczywistej liczby zatrudnionych osób, utrzymywanych przez budżet państwa, czyli z naszych podatków, są zależne od tego, kogo się wlicza do tego zatrudnienia.

Wszystko po to, aby zmylić przeciwnika czyli nas, społeczeństwo, abyśmy nigdy nie doszli do tego, jak wielką kastę urzędniczo-pasożytniczą utrzymujemy na naszych barkach! Podkreślam, że nie wszyscy są pasożytami! Aby kraj właściwie funkcjonował potrzebujemy pewnej grupy urzędników i funkcjonariuszy, ale w żadnym wypadku nie możemy dalej akceptować tego, co jest teraz, czyli wyrosłego na naszej bierności i nieświadomości biurokratycznego potwora!

Jeśli ktoś jest zainteresowany, jakie konkretne zmiany, nastąpiły w zatrudnieniu: w policji, w profesurze, w sądownictwie, w wojsku, to zapraszam na wykłady śp. doc Józefa Kosseckiego na YOU TUBE z serii PSC w szczególności odcinki 19 i 20 pt. „Polski system sterowania społecznego po tzw. transformacji.”

Szanowni Państwo

Jak już wiecie z cytatów przytoczonych na początku tego wykładu,  przedstawicielstwo narodu, czyli odpowiednik naszego obecnego sejmu, powstało w średniowieczu, w celu kontroli administracji państwowej. Nie było wtedy mowy o uchwalaniu żadnych ustaw… a co się dzieje teraz? Otóż ci wybrańcy, zamiast kontrolować biurokrację i administrację państwową, to oni ją jeszcze tworzą, chronią i wspierają! Tworzą ustawowo w naszym imieniu?? ciągle nowe nakazy, zakazy, rozporządzenia, a w celu ich egzekwowania, mnożą nowe instytucje biurokratyczne, czasem całkiem zbędne i nie mające nic wspólnego z interesem Polski jako kraju, ani też z interesem ogółu naszego społeczeństwa.

Jeśli więc Sejm przeszedł na stronę biurokratów, to teraz my obywatele, powinniśmy się obowiązkowo zająć kontrolą, redukcją i reorganizacją biurokracji i administracji państwowej, bo nikt inny w Polsce tego nie zrobi, jeśli nie zrobimy tego my sami. Zachęcam zatem wszystkich Państwa, do proponowania instytucji i stanowisk finansowanych z budżetu państwa, które należałoby Waszym zdaniem zlikwidować, proponuję wpisywać je w komentarzach pod filmikiem. A bardziej aktywnych obywateli, zachęcam do tworzenia: specjalnych stron internetowych, forum, blogów, na których społeczeństwo polskie, oddolnie, będzie mogło opracować program rekonstrukcji i redukcji polskiego państwowego systemu biurokratyczno-administracyjnego.

Unia europejska wkrótce się rozpadnie, a wraz z nią, jej agendy biurokratyczne w Polsce. To będzie dla nas ogromna szansa na wprowadzenie nowego systemu zarządzania państwem, usunięcia zbędnej biurokracji oraz pozbycia się zbędnych instytucji. To czy tę szansę wykorzystamy zależy od każdego z nas! Zależy od tego czy przygotujemy alternatywne, nowe rozwiązania! Już wiemy że rząd tego nie zrobi. Musimy liczyć na siebie i własną inwencję!

Pokolenia naszych ojców umiały burzyć złe systemy, ale niestety nie umiały budować nowych! Nie powielajmy ich błędów! Działajmy konstruktywnie, tworząc nowe, solidne, konkretne rozwiązania organizacyjne dla funkcjonowania państwa Polskiego! Abyśmy byli gotowi do wprowadzenia ich w życie kiedy nadejdzie ten właściwy moment!

Teresa Garland

Rispondi

Effettua il login con uno di questi metodi per inviare il tuo commento:

Logo WordPress.com

Stai commentando usando il tuo account WordPress.com. Chiudi sessione / Modifica )

Foto Twitter

Stai commentando usando il tuo account Twitter. Chiudi sessione / Modifica )

Foto di Facebook

Stai commentando usando il tuo account Facebook. Chiudi sessione / Modifica )

Google+ photo

Stai commentando usando il tuo account Google+. Chiudi sessione / Modifica )

Connessione a %s...