List do Prof. Jana T. Dudy – list otwarty! Uwaga na sektor opieki społecznej!

Szanowny Panie,

Nawiązuję do Pana wypowiedzi na spotkaniu KORREUSA i AKO W Krakowie w dniu 14 stycznia 2017 roku. Tu link: https://www.youtube.com/watch?v=kOPCxgoSlmw

Szanowny Pan mówił, między innymi, że istnieje konieczność znalezienia pracy dla ludzi w Europie i sugerował że należałoby przesunąć strumień ludzi w kierunku pracy w sektorze opieki społecznej. Moim zdaniem to jest sztuczne a nie twórcze generowanie pracy i zajęcia dla ludzi! W mojej opini to co Pan sugeruje to jest socjalizm.

Takie sztuczne przekierowywanie pracy w kierunku opieki społecznej, może spowodować ryzyko oddania opieki społecznej w interes wybranym klikom, być może zagranicznym, które być może już teraz przygotowywują się do przejęcia sektora opieki społecznej w szczególności nad osobami starszymi w Polsce. Jeśli tak się stanie to będą one doić ile się da, pieniądze z polskiego budżetu i być może zyski wyprowadzać za granicę! A nasi obywatele będą dla tych klik pracować za niewolnicze stawki! Słyszałam również o pomysłach eksportowania ludzi starszych z Niemiec do Polski, gdzie mieliby dogorywać w polskich domach opieki społecznej! Jeśli takie domy opieki społecznej miałyby być dodatkowo finansowane z budżetu państwa polskiego to byłby już szczyt wszystkiego!  Czy naprawdę to jest właściwa dla nas Polaków droga? Jeśli rzeczywiście leży Panu na sercu dobro i opieka nad ludźmi starszymi to proszę dać pieniądze każdej rodzinie, która z chęcią się zaopiekuje swoimi krewnymi, bliskimi, ludźmi starszymi! Wielu bezrobotnych znajdzie wtedy zatrudnienie bezpośrednio w rodzinie! Nie potrzebujemy do tego pośredników! Nie wspomnę już o tym jak ważne jest opiekowanie się starszymi ludźmi w środowisku rodzinnym, w domu.

Rządy nie powinny decydować o tym co ludzie powinni robić i czym się zajmować! Gdzie jest rzekoma wolność gospodarcza? Gdzie jest wolna wola każdego człowieka i prawo do jego samorealizacji? Czyżby Państwo polskie zbudowane na niemieckiej heglowskiej protestanckiej filozofii prawa gdzie zajmuje ono miejsce Boga, zamierzało pozbawić ludzi ich prawa do samorealizacji i rozwoju?? https://www.youtube.com/watch?v=6zfFIqn7Ni8

Mam podejrzenie że rządy chcą zabrać ludziom prawo do decydowania o tym co ludzie chcieliby w życiu robić! Warto się nad tym zastanowić!

Martwi się Pan o miejsca pracy? O to że ludzie coś muszą robić. Proszę bardzo! Proponuję konkrety!

1.PRACA W PRZEMYŚLE. Najpierw trzeba odbudować w Polsce przemysł, po to abyśmy stali się krajem samowystarczalnym gospodarczo, niezależnym od chińskich czy innych produktów. Jeśli ktoś twierdzi że samowystarczalność gospodarcza i energetyczna Polski jest niemożliwa to kłamie albo jest agentem banksterów i wszelkiej maści pośredników, którzy zarabiają krocie (nie płacąc przy tym podatków) na przesyłaniu towarów z jednego krańca świata na drugi, zarabiają na ubepieczeniach przewozowych, zarabiają na różnicy w kosztach pracy, zarabiają na wymianie walut koniecznych do regulowania transakcji międzynarodowych. Co możemy zrobić już teraz aby odbudować polski przemysł? Należy jak najszybciej wprowadzić do obiegu bezodsetkową suwerenną walutę równoległą! Jest to możliwe od zaraz, wystarczy do tego wola polityczna! Tę walutę równoległą trzeba przeznaczyć  na rozwój polskich przedsiębiorstw zarządzanych przez Polaków i produkujących z naszych bogatych zasobów naturalnych. Dzięki temu wykreują się momentalnie nowe miejsca pracy!

2.PRACA W EDUKACJI, REKREACJI, KULTURZE, INNOWACJI. Trzeba sobie zdać sprawę z tego jaki tu drzemie niewykorzystany potencjał Polaków! Jesteśmy chyba najbardziej skrępowanym narodem na świecie,  któremu nie pozwala się samorealizować! Wprowadzając walutę równoległą tworzymy od razu nowe miejsca pracy w sektorze usług, edukacji, rekreacji, kultury, innowacji! Tu więcej na ten temat Iza litwin:

https://www.youtube.com/watch?v=kRLbWW3L2fc

https://www.youtube.com/watch?v=WhdtKi6nB7A

Mam nadzieję że powyższe moje sugestie nie okażą się biciem głową w mur lecz znajdą u Pana zrozumienie. Oczywiście trzeba również dostosować środowisko ekonomiczno-prawne do tego abyśmy mogli wreszcie rozwinąć skrzydła i odzyskać prawo do pracy a tym samym prawo do przeżycia! Przede wszystkim jeśli chodzi o koszty pracy, to jesteśmy dyskryminowani jako naród na wszelkie sposoby w stosunku do innych krajów np. Wielkiej Brytanii! Trzeba zlikwidować ZUS powodujący sztuczną barierę rozwoju szczególnie dla drobnej przedsiębiorczości! Przyszłościowo renty w równej minimalnej kwocie dla wszystkich, powinny być wypłacane bezpośrednio z kasy państwowej, dodatkowe pieniądze na starość ludzie powinni móc odkładać sobie podczas swojego życia, ale do tego muszą być stworzone odpowiednie warunki dla rozwijania działalności gospodarczej i godnego zarobkowania! ! Kiedy w końcu nasi rządzący zdadzą sobie z tego sprawę i zdejmą z nas tę obrożę założoną nam przez bankstersko-mafijno-masońsko-korporacyjne kliki??

Oczekując od Pana stanowiska w tej sprawie

Z poważaniem

Teresa Garland

2017-01-20-list-do-prof-jana-t-dudy

Rispondi

Effettua il login con uno di questi metodi per inviare il tuo commento:

Logo WordPress.com

Stai commentando usando il tuo account WordPress.com. Chiudi sessione / Modifica )

Foto Twitter

Stai commentando usando il tuo account Twitter. Chiudi sessione / Modifica )

Foto di Facebook

Stai commentando usando il tuo account Facebook. Chiudi sessione / Modifica )

Google+ photo

Stai commentando usando il tuo account Google+. Chiudi sessione / Modifica )

Connessione a %s...