Morawiecki kontra Ziobro!? Wojna bankstersko-polska o Grupę PZU SA?! Polska przegrywa??!!

Czyżby w ferworze nadchodzących Świąt Wielkanocnych, licząc na nieuwagę społeczeństwa polskiego banksterzy przypuścili atak na przejęcie w zarządzanie Grupy PZU SA?!  Na to wygląda! Na szczęście sytuację uratowała premier Beata Szydło!

Jakiś czas temu podczas podróży rozmawiałam z pewnym nieznajomym, rzekomo pracującym w jednym z banków szwajcarskich. Powiedział mi on, że w Niemczech istnieje pewna firma (mój przypis: banksterska? mafijna? ubezpieczeniowa?), działająca niejako w cieniu rządu niemieckiego, która wysysa wszelkie profity z działalności niemieckich firm i z całej niemieckiej gospodarki…… Czy jest to prawda? Nie wiem, bo nie znam na tyle niemieckiego żeby to sprawdzić. Ale zaczęłam się zastanawiać czy przypadkiem w Polsce nie powstaje i nie konsoliduje się właśnie tego typu firma… skierowałam swój tok myślenia na Grupę PZU SA. Dlaczego? Zanim przejdę do dalszej części artykułu zapoznajcie się Państwo z poniższą informacją: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/michal-krupinski-prezes-pzu-dymisja,205,0,2285517.html

„W środę wieczorem (mój przypis: 12 kwietnia 2017 r.) niespodziewanie odwołany został prezes największego polskiego ubezpieczyciela firmy PZU. Decyzję taką podjęła rada nadzorcza, w której decydujący głos mają przedstawiciele państwa, do którego należy prawie 35 proc. wszystkich udziałów. Michał Krupiński żegna się z posadą.. (…)  Uchwała rady nadzorczej nie zawiera informacji o przyczynach odwołania,(…) Można (…) wnioskować, że od dłuższego czasu mogło dochodzić do konfliktów w kierownictwie firmy. Do tego Krupiński do tej pory kojarzony był głównie z otoczeniem ministra sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą. Po likwidacji ministerstwa skarbu państwa i przejęciu kontroli właścicielskiej nad PZU przez resort rozwoju Mateusza Morawieckiego, widać, że pomysł na obsadzenie tego ważnego stanowiska jest inny.”

UWAGA NA NIEBEZPIECZEŃSTWO!!

Już od jakiegoś czasu Grupa PZU SA stale się konsoliduje i staje się według mnie wielkim, monopolistycznym tworem, bardzo niebezpiecznym dla Polskiej gospodarki i dla każdego polskiego obywatela. 65% udziałów PZU SA jest najprawdopodobniej w rękach prywatnych i to najprawdopodobniej zagranicznych!!! To że decydujący głos ma skarb państwa polskiego (35% udziałów), nie znaczy wcale że spółka ta będzie działać w interesie POLSKICH obywateli i w interesie polskiej gospodarki…. szczególnie jeśli zarządzającymi będą „przedstawiciele” działający w interesie banksterów i giełdowych spekulantów! Wg mnie na to się właśnie zanosi!

W mojej opini ta konsolidacja i nabywanie przez Grupę PZU SA coraz to nowych gałęzi działalności takich jak bankowość, usługi medyczne, przedsiębiorstwa produkcyjne, ubezpieczeniowe, fundusze, może być podstawą to stworzenia takiej firmy, której celem będzie LEGALNE wyprowadzanie za granicę profitów z całej polskiej gospodarki i od każdego polskiego obywatela. Nie tylko poprzez wyprowadzanie za granicę dywidendy ale choćby na przykład za pomocą podwyższania cen ubezpieczeń za samochody osób prywatnych, czy za samochody firmowe, co z kolei spowoduje podniesienie kosztów działalnosci gospodarczej i utratę konkurencyjności polskich przedsiębiorstw. Spowoduje to  kolejny etap zubożenia i tak już biednego społeczeństwa polskiego, które w dalszym ciągu będzie harowało na zachodnich graczy i spekulantów giełdowych.

Jeśli nie zostanie zastopowana ta konsolidacja lub zarządzanie nie przejdzie DEFINITYWNIE w ręce PRAWDZIWYCH PATRIOTYCZNIE nastawionych Polaków, to RYZYKUJEMY POWSTANIE PAŃSTWA W PAŃSTWIE!!! Ta firma będzie miała dostęp da danych każdego obywatela polskiego i do danych każdej polskiej firmy. Będziemy traktowani jak dojne krowy… będą nas strzygli jak owce ze wszystkich możliwych stron!

Czy Grupa PZU SA jest narzędziem w rękach banksterów i wszelkiej maści międzynarodowych manipulantów finansowych?! Czy budowa Grupy PZU SA to jest takim właśnie bankstersko-mafijno-masońskim projektem NWO??

Ze skąpych przecieków wydostających się bardzo opornie do opinii publicznej można się domyślać iż w ostatnim czasie, przy nieświadomości społeczeństwa,  trwają w PISie walki pomiędzy obozem banksterskim? (Morawiecki?) a obozem polskim ?(Ziobro?) w celu przejęcia zarządzania Grupą PZU SA??!!

Jeśli tak jest to trzymam kciuki że wygra frakcja wg mnie polska czyli Ziobry!

Z OSTATNIEJ CHWILI!!!

Czyżby wygrała opcja banksterska??!…. spójrzmy na życiorys nowego prezesa…

http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/547358,pawel-surowka-nowy-prezes-pzu-powolany-michal-krupinski.html

„PZU ma nowego prezesa! Paweł Surówka w miejsce odwołanego Michała Krupińskiego”

Zarząd Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń Spółki Akcyjnej (PZU SA, Spółka) informuje, że w dniu 13 kwietnia 2017 roku Rada Nadzorcza Spółki powołała z dniem 13 kwietnia 2017 roku Pana Pawła Surówkę w skład Zarządu PZU SA i powierzyła mu pełnienie funkcji Prezesa Zarządu PZU SA” – napisano w raporcie bieżącym spółki w czwartek nad ranem.”

(…) „Surówka kierował spółką zależną PZU od czerwca ub.r. Wcześniej pracował w banku PKO BP, gdzie m.in. odpowiadał za uruchomienie oddziału we Frankfurcie (krótko był jego pierwszym szefem). W latach 2013-2015 pracował w grupie Boryszew kontrolowanej przez znanego inwestora giełdowego Romana Karkosika, a od 2007 do 2013 r. był doradcą finansowym w Bank of America Merrill Lynch. „Reprezentował bank w regionie CEE (Europy Środkowowschodniej – red.)”

UAKTUALNIENIE! z dnia 2017 04 14 Jest dobrze! Premier Szydło wsparła Ziobrę! Dobra nasza! http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/zbigniew-ziobro-odzyskal-kontrole-nad-pzu/fq9ceec

“Jeszcze niedawno wyglądało na to, że Morawiecki weźmie PZU dla swoich ludzi. Doprowadził przecież do odwołania Michała Krupińskiego (36 l.), prezesa związanego z Ziobrą. Ale ministra sprawiedliwości wsparła premier! Oświadczyła, że wszyscy kandydaci zgłoszeni do Rady Nadzorczej PZU mają jej błogosławieństwo. Otwarta wojna z szefową rządu nie wchodziła w grę. Wybrał więc wyjście z twarzą – zgodził się na fuchę prezesa PZU dla kogoś spoza grona swoich zaufanych ludzi, byleby tylko nie był to Krupiński. Tyle że Surówka to także bliski współpracownik Ziobry. I gwarantuje utrzymanie posad przez ludzi ministra sprawiedliwości w spółkach grupy PZU. Co ciekawe, Ziobro i Szydło nie przepadają za sobą, ale w tej sprawie połączyła ich niechęć do Morawieckiego. Zgodnie z zasadą, że wróg mojego wroga jest moim przyjacielem.”

Tym tematem zajęłam się przez przypadek. Otóż ostatnio zetknęłam się z przypadkiem kogoś kto ubezpieczał samochód w PZU i wysokość ubezpieczenia wzrosła o ponad 25% w stosunku do roku poprzedniego……  co jest oczywiście szczytem bezczelności i bezkarności firm ubezpieczeniowych działających w naszym kraju, bo przecież ani nasze zarobki ani inflacja, nie wzrosły o 25%. Więc taka wysoka podwyżka nie ma żadnego uczciwego wytłumaczenia…. nie są również żadnym wytłumaczeniem dyrektywy unijne których akceptowanie zubaża i tak biednych już naszych polskich obywateli.  Agenci PZU piszący tę umowę zapewniali że PZU jest to firma polska z udziałem Skarbu Państwa.

Coś mi tu jednak nie pasowało. Bo logicznie myśląc to jeślli jakaś firma jest polska i należy do Skarbu Państwa, to powinna działać w interesie społeczeństwa i dla dobra wspólnego każdego POLSKIEGO obywatela,  a więc składki na ubezpieczenie powinny zostać np. obniżone (biorąc pod uwagę choćby straszną biedę w kraju) a nie podwyższone jak to zrobiono.

Zagłębiłam się więc w poszukiwaniu informacji na temat PZU.  Z moich dociekań wynika że Skarb Państwa posiada tylko 35% udziałów w Grupie PZU SA. (źródło: wikipedia) Zakładając najbardziej pesymistyczny wariant ( a według mnie najbardziej prawdopodobny) to reszta udziałów czyli 65% znajduje się najprawdopodobniej w rękach zagranicznych udziałowców. Nie można tego z całą dokładnością sprawdzić gdyż „mafia” giełdowa dla zmylenia przeciwnika, takich informacji nie udostępnia. Spółki giełdowe są obowiązane podawać, kto jest właścicielem akcji danej spółki tylko jeśli dany akcjonariusz posiada 5% lub więcej udziałów…. ale np. jeśli dany akcjonariusz posiada 4,99% udziałów to już spółka giełdowa nie musi go ujawniać.

Co z tego wynika?

Dla nas Polaków to bardzo zła informacja, gdyż każda spółka akcyjna ma zawsze na celu wypracowanie jak najwyższego zysku żeby wypłacić dywidendę własnym udziałowcom. Biorąc pod uwagę że 65% udziałowców PZU SA to najprawdopodobniej prywatni i  najprawdopodobniej zagraniczni udziałowcy, to znaczy że przez najbliższe lata (dopóki nie utworzymy naszego czysto polskiego systemu ubezpieczeń samochodowych) będą nas doić podwyższając co roku cenę ubezpieczeń i wysyłać zyski (dywidendę) za granicę! Bo celem tej spółki jest ZYSK! Wpadliśmy w ręce krwiopijców i giełdowych spekulantów!

Pamiętajmy że PZU SA została wprowadzona w 2010 roku na giełdę, co w mojej opinii było karygodnym błędem, bo giełda to teren gier, manipulacji i oszustw. Transakcje zawierane na giełdzie nie mają nic wspólnego z realną gospodarką i w katolickim kraju powinny być zabronione bo służą one głównie złodziejom działającym w białych rękawiczkach…… a nie dobru wspólnemu każdego obywatela. Giełda papierów wartościowych to instytucja hazardowa i za takową powinna być uznawana!!! Dla mnie osobiście żadna spółka akcyjna będąca notowana na giełdzie, nie jest wiarygodna. Gry na giełdzie służą banksterom i spekulantom którzy w bardzo wyrafinowany sposób wyciągają pieniądze od uczciwych ludzi pracy i wysysają pieniądze z realnego obrotu gospodarczego. W ten sposób transferuje się miliardy złotych z Polski za granicę! To między innymi dlatego nie mamy pieniędzy a polisy ubezpieczeniowe są tak drogie!

Ponadto uważam że koniecznym jest stworzenie w Polsce prawdziwej polskiej instytucji ubezpieczeniowej. Taka instytucja nie ma prawa stać się spółką akcyjną. To ma być instytucja pożytku publicznego powołana dla dobra wspólnego każdego obywatela. Być może w formie spółdzielni, czy też jakiejś kasy samopomocowej? W celu wyeliminowania nieuczciwych wyłudzeń ubezpieczeniowych związanych z wypadkami samochodowymi, należałoby ubezpieczać samochody w tej instytucji dla dobra wspólnego, tylko do pierwszego wypadku samochodowego spowodowanego przez ubezpieczonego. Taki winny wypadku ubezpieczony, nie mógłby ubezpieczać się w tej instytucji samopomocy np. przez okres  kolejnych 5 lat od daty spowodowania wypadku. Musiałby  sobie znaleźć innego ubezpieczyciela. To by też spowodowało że kierowcy zaczęliby uważniej jeździć bo by im się to opłacało.  Ubezpieczenie w takiej nowo powołanej instytucji powinno być bardzo tanie. Trzeba się liczyć i z tym, że jeśli powstanie taki polski ubezpieczyciel tj.organizacja samopomocowa na zasadzie obywatelskiej instytucji pożytku publicznego, to banksterska klika zrobi wszystko żeby taki konkurencyjny podmiot zniszczyć i go zbankrutować. Z tym trzeba się liczyć i przedsięwziąć wszystkie możliwe środki ostrożności.

Teresa Garland

Powyższy artykuł jest moją osobistą refleksją.

Informacje dodatkowe:

Tu link do struktury Grupy PZU SA: https://www.pzu.pl/grupa-pzu/o-grupie/struktura-grupy

„Grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r”

Wikipedia: https://pl.wikipedia.org/wiki/Powszechny_Zak%C5%82ad_Ubezpiecze%C5%84

“W skłąd Grupy PZU SA wchodzą następujące spółki w tym spółki zagraniczne stan na dzień 01.05.2010 :

Schemat Grupy PZU SA SCHEMAT GRUPY PZU SA NA DZIEŃ 31 GRUDNIA 2016 ROK 4a_struktura_grupy

 Polecam również: https://akademiapolityczna.wordpress.com/2017/04/16/alarm-banksteria-che-przejac-knf-rzad-pozbedzie-sie-wladzy-na-rzecz-banksterow/

Annunci

Rispondi

Effettua il login con uno di questi metodi per inviare il tuo commento:

Logo WordPress.com

Stai commentando usando il tuo account WordPress.com. Chiudi sessione /  Modifica )

Google+ photo

Stai commentando usando il tuo account Google+. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto Twitter

Stai commentando usando il tuo account Twitter. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto di Facebook

Stai commentando usando il tuo account Facebook. Chiudi sessione /  Modifica )

w

Connessione a %s...