JAKA PROFESURA TAKA NOWA KONSTYTUCJA?! STRACH SIĘ BAĆ! DEBATA W KRAKOWIE NA TEMAT KONSTYTUCJI!

 

 

Zdaniem Izy Rostworowskiej „Konstytucję winni pisać filozofowie i prawnicy KULu na filozofii szkoły lubelskiej a nie frankfurckiej.  Prawo ma być krótkie i jasne oparte na ZASADACH a nie na REGUŁACH.”

W dniu wczorajszym tj. 24 listopada 2017 roku w Krakowie odbyła się dyskusja na temat nowej konstytucji. Spotkanie odbyło się z inicjatywy Prezydenta Andrzeja Dudy, obecny był jego pełnomocnik. Wypowiadało się wielu profesorów w tej sprawie, nie dotykając jednak istoty problemu, lecz krążąc dookoła tematu.  Można powiedzieć że każdy z nich mówił innym językiem i była to swoista wieża babel. Żaden z nich nie dotknął sedna sprawy, to znaczy na jakim fundamencie będziemy budować tę konstytucję na której potem powstanie nowe prawo w Polsce. Na szczęście na spotkanie zawitała Izabela Rostworowska i ustawiła ich do pionu tłumacząc na jakie aspekty powinni zwrócić uwagę przy tworzeniu nowej konstytucji.

Ja również dołożyłam swoje 3 grosze….

Miejmy nadzieję że profesorowie wezmą sobie do serca te nasze wskazówki i że dalsza debata na temat nowej konstytucji będzie bardziej konkretna i konstruktywna, żeby nie było tak że Prezydent Duda chce zmienić konstytucję tylko dlatego że chce więcej władzy dla siebie…..

tu fotorelacja: https://albumpolityczny.wordpress.com/2017/11/27/2017-11-24-debata-nt-nowej-konstytucji-w-krakowie-fotorelacja/

Teresa Garland

Na podstawie osobistej obecności w tym wydarzeniu. Poniżej polecam kilka kilkuminutowych wykładzików w pigułce o co chodzi w tym prawie i dlaczego ono jest złe:

Teresa Garland

Na podstawie osobistej obecności w tym wydarzeniu.

Annunci

Rispondi

Effettua il login con uno di questi metodi per inviare il tuo commento:

Logo WordPress.com

Stai commentando usando il tuo account WordPress.com. Chiudi sessione /  Modifica )

Google photo

Stai commentando usando il tuo account Google. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto Twitter

Stai commentando usando il tuo account Twitter. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto di Facebook

Stai commentando usando il tuo account Facebook. Chiudi sessione /  Modifica )

Connessione a %s...