KONSTYTUCJA 1935r. – Sz.P. Robert Majka – list otwarty

Uaktualnienie w sprawie Konstytucji z 1935r. z dnia 20 V 2018r.: “Konstytucja 1935r. – KWESTIONOWANIE CIĄGŁOŚCI PAŃSTWA POLSKIEGO JEST NIEDOPUSZCZALNE! konsultacja u Prof. Dr Hab. Ks. Tadeusza Guza – wnioski” Tu więcej: https://akademiapolityczna.wordpress.com/2018/05/20/konstytucja-1935r-kwestionowanie-ciaglosci-panstwa-polskiego-jest-niedopuszczalne/

Poniżej treść listu otwartego do Sędziego Roberta Majki wystosowanego w dniu 13 maja 2018r:

“Sz.P. Robert Majka

Sędzia Trybunału Stanu w kadencji 2015-2019

Szanowny Panie Sędzio,

Miałam ogromny zaszczyt poznać Pana w dniu 12 V 2018 roku w Krakowie, podczas II-Konferencji Parti II-giej RP, partii Pana Hrabiego Jana Zbigniewa Potockiego.

Podziwiam Pana ogromną wiedzę, poświęcenie i nie wątpię w to że jest Pan w swoim prawniczym fachu GIGANTEM, jakich potrzebuje Polska. Wierzę również że działa Pan ze szczerych i patriotycznych pobudek i chce Pan jak najlepiej dla Polski i Polaków.  Wiele Pan przeszedł w swoim życiu i wiele doświadczył przeciwności, a tylko tacy ludzie mogą zrobić coś pożytecznego dla innych i Pan to robi.

Szanowny Panie Sędzio, z tego co zrozumiałam to Pana stanowisko jest takie że nie ma innej drogi dla Polski i Polaków jak przywrócenie Konstytucji z roku 1935 żeby zachować ciągłość prawną Państwa Polskiego, żeby móc zawrzeć z Niemcami pokój oraz żeby móc uzyskać od Niemców odszkodowanie.

A co jeśli się Pan myli? Jeśli np. niedopatrzył Pan jakichś kruczków prawnych w prawie niemieckim lub miedzynarodowym dzięki którym po przywróceniu w Polsce Konstytucji z 1935 roku, oni na polu międzynarodowym „zakasują”  nas prawnie w jakiś nieoczekiwany sposób? Skąd my zwykli ludzie, nie znający talmudycznego prawa, w tym prawa międzynarodowego mamy mieć pewność że wprowadzenie Konstytucji z roku 1935 nie jest naszym gwoździem do trumny? Skąd my zwykli Polacy mamy wiedzieć jakie będą konsekwencje prawne na arenie międzynarodowej dla Polski i Polaków w wyniku wdrożenia tej Konstytucji w Polsce?  Z tego co mi wiadomo to nie było żadnych konsultacji społecznych w tej sprawie, ja nie słyszałam aby którykolwiek z wiarygodnych autorytetów opowiadał się za przywróceniem tej Konstytucji z 1935 roku. Nie było żadnych debat w tej sprawie czy spotkań z profesorami podczas których obywatele mogliby zadać nurtujące ich pytania w sprawie przywrócenia tej Konstytucji.

Można się za to spotkać z wieloma plotkami i opiniami: np. że poprzez przywrócenie Konstytucji z 1935 roku to naszą ciagłość prawną stracimy a nie zyskamy … i że wtedy właśnie żadne odszkodowania od Niemiec nie będą nam się należały…. że dzięki wprowadzeniu tej Konstytucji z 1935 roku w Polsce, Niemcy będą mogli zagarnąć nasze ziemie zachodnie…   ponadto podobno istnieją w ONZ jakieś dokumenty potwierdzające naszą ciągłość prawną w ramach prawa międzynarodowego… ale ja zwykły obywatel tego nie sprawdzę bo nie jestem prawnikiem…. Ja jako zwykły obywatel zapytuję tylko martwiąc się abyśmy znowu nie zostali zmaniuplowani poprzez nieumyślne przeoczenie : GDZIE JEST PRAWDA? oraz zapytuję: CZY WPROWADZENIE KONSTYTUCJI Z 1935 ROKU JEST NAPRAWDĘ KONIECZNE?

Zmiana Konstytucji to sprawa bardzo poważna i wymaga poparcia społecznego. Jeśli jednak społeczeństwo nie otrzyma zadawalających odpowiedzi na nurtujące pytania co do skutków ewentualnego wprowadzenia tej Konstytucji z 1935 roku, to tego nie poprze, a bez poparcia społeczeństwa nic się nie zrobi. No chyba że poprzez zamach stanu…. Jeden ekspert w osobie Pana to za mało żebyśmy jako społeczeństwo uwierzyli i poparli tę sprawę.

Jeśli np. w tej sprawie wypowiedziłaby się Prof.dr hab. Ksiądz Tadeusz Guz, to niewąptliwe sprawa nabrała by rumieńców, bo prof. Dr hab. ks. Tadeusz Guz ta najbardziej światły w Polsce człowiek a może i na świecie, w kwestiach filozoficzno-prawnych. U takich ludzi powinniśmy zabiegać o opinię i konsultację, do czego Pana gorąco zachęcam jeśli kieruje Panem chęć prawdziwej służby Narodowi Polskiemu i dociekaniu do prawdy. Prof. Dr hab. Ks Tadeusz Guz to filozof prawa i największy ekspert jeśli chodzi o kwestie niemieckie, jako że studiował i pracował na prestiżowych niemieckich uczelniach przez 14 lat. Zna on więc niemiecką filozofię prawa i niemieckie prawo. Jest on zatem najbardziej wiarygodną i najbardziej kompetentną osobą w Polsce jeśli chodzi o prawne kwestie polsko-niemieckie i z pewnością takiej konsultacji czy wydania opinii w sprawie ewentualnego wprowadzenia Konstytucji z 1935 roku nie odmówi! Prof. dr hab. Ks. Tadeusz Guz, to gorący polski patriota i wielki, mądry człowiek którego zesłał nam Pan Bóg na polską ziemię abyśmy więcej nie błądzili! Nie zasiegnięcie opinii u takiego człowieka, kiedy ważą się losy Polski i Polaków, kiedy jesteśmy osaczeni przez wrogów z każdej strony, byłoby Pańskim wielkim zaniechaniem, zaniedbaniem oraz grzechem pyszności, a pycha kroczy przed upadkiem. Bo jeśli czegoś Pan nie dostrzegł w zapisach prawnych i w wyniku ewentualnego przywrócenia Konstytucji z 1935 roku Polska i Polacy na tym stracą to Pan będzie za to odpowiedzialnym, bo Pan Hrabia Jan Potocki który zamierza prowadzić naród Polski do zwycięstwa, Panu ufa. To Pan w tej sprawie jako prawnik jest KLUCZEM to przyszłości Polski i Polaków! To ogromna odpowiedzialność! Bóg postawił Pana w historii Polski, może mieć Pan ogromny wpływ na naszą przyszłość. Wierzę że postąpi Pan właściwie i rozsądnie kierując się pokorą wobec Boga, PRAWDY i umęczonego Narodu Polskiego!

Z wyrazami szacunku

Teresa Garland

Poniżej odpowiedź wraz z załącznikami nadesłana na powyższy list otwarty, od Pana Roberta Majki, Sędzi Trybunału Stanu kadencji 2015-1019

“UWAGA! Proszę potwierdzić odbiór ośmiu załączników. Dziękuję.

Szanowna Pani

odpowiadając Pani na przesłany do mnie list pragnę zauważyć, że…

jestem autorem oświadczeń z 13 grudnia 1990 w sprawie K-1935 oraz z 19 stycznia 1994 w sprawie K-1997, przesyłam w załączeniu fotokopię.

Ponadto przypominam ważne dokumenty obowiązujące z II RP

1.Na podstawie art.79 ust. 2 K-1935 Dekret z 30 listopada 1939 władz II RP w sprawie nieważności aktów prawnych władz okupacyjnych po 1 i 17 września 1939, to jest istota rzeczy obowiązująca w polskim porządku prawnym. Jest faktem, że Państwo Polskie funkcjonuje w dwóch porządkach prawnych na Konstytucji z 23 kwietnia z 1935 roku z II RP III RP funkcjonuje na Konstytucji z 2 kwietnia 1997 roku, fakt, że tematem związanym z ciągłością ustrojowo-prawną z II RP 1918-1939 do 1954 (Afera Bergu opisałem w swojej książce pt Nieznany Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Juliusz Nowina-Sokolnicki) nie są tematem zainteresowani politycy i rządy po 1989 w III RP hołdujące Formule gen. Cz.Kiszczaka, nie oznacza, że dokumenty nie obowiązują.

W załączeniu fotokopia

  1. Oświadczenie z 13 grudnia 1990 r.,
  2. oświadczenie z 19 stycznia 1994 r.,
  3. Dekret z 30 listopada 1939 władz II RP w sprawie nieważności aktów prawnych władz okupacyjnych po 1 i 17 września 1939 (format pdf),
  4. Oświadczenie rządowe z 20 stycznia 1927 w sprawie przystąpienia II RP do Konwencji haskiej z 1907,
  5. Konwencja Haska z 1907 format pdf (proszę zwrócić uwagę na zapis art. 9 , który podpisały Niemcy).

Przesłane w dniu 13 maja 2018 r., może Pani wykorzystać z podaniem zródła. Myślę, że po zapoznaniu się z dokumentami powinna sobie Pani uświadomić, że powrót do K-1935 w świetle moich oświadczeń jest uzasadnione, są to jedyne takie dokumenty w Polsce.

Jeśli Ktoś prócz mnie posiada takie lub podobne dokumenty, to proszę o podanie Kto to jest?

To jest odpowiedz Pani pytanie.

Zamilczaniem ww. dokumentów i manipulacji w mediach nie zakłamie się rzeczywistości.

Z poważaniem, 13 maja 2018 r., godz.23.21

Robert Majka

członek Trybunału Stanu w kadencji 2015-2019″

Załączniki:

2018 05 13 Majka załacznik 1dok 1990.jpg

2018 05 13 Majka załącznik 3 Dokum 1994jpg

2018 05 13 Majka załącznik 30.11.1939 Dekret prezyd RP .. str 1 i 2

2018 05 13 Majka załącznik konwencja-haska-v-1907

2018 05 13 Majka załącznik 15 sier 1967,Londyn prezyd II RP August Zalewski (testament polityczny).jpg

 

 

 

Annunci

Rispondi

Effettua il login con uno di questi metodi per inviare il tuo commento:

Logo WordPress.com

Stai commentando usando il tuo account WordPress.com. Chiudi sessione /  Modifica )

Google+ photo

Stai commentando usando il tuo account Google+. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto Twitter

Stai commentando usando il tuo account Twitter. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto di Facebook

Stai commentando usando il tuo account Facebook. Chiudi sessione /  Modifica )

Connessione a %s...