Konstytucja 1935r. – KWESTIONOWANIE CIĄGŁOŚCI PAŃSTWA POLSKIEGO JEST NIEDOPUSZCZALNE!

Konstytucja 1935r. – konsultacja u Prof. Dr Hab. Ks. Tadeusza Guza – wnioski

W dniu 19 maja 2018r. rozmawiałyśmy (Ja i Iza Rostworowska) z Prof.Dr Hab. Ks. Tadeuszem Guzem zapytując go o kwestię Konstytucji z roku 1935, tj. czy powinniśmy ją przywrócić i czy byłoby to dla nas korzystne. Odpowiedź jest: NIE!

KWESTIONOWANIE CIĄGŁOŚCI PAŃSTWA POLSKIEGO JEST NIEDOPUSZCZALNE!

Najważniejszą kwestią jest tutaj ZACHOWANIE CIAGŁOŚCI PAŃSTWA POLSKIEGO której nie WOLNO pod żadnym pozorem kwestionować bo Polska od roku 1918 ciągłość państwową posiada. Jeśli chcemy zachować stabilność Państwa Polskiego i jego podmiotowość jako państwo to nie wolno nam jej podważać. Musimy zachować podmiotowość, stabilność i ciągłość państwa polskiego! Ciągłości Państwa Polskiego nie wolno kwestionować bo byłaby to dla nas katastrofa! Polska jest podmiotem niezależnie od zmian ustrojowych czy personalnych czy nieprawidłowości w przekazywaniu władzy. Najważniejszą kwestią jest STABILNOŚĆ państwa polskiego i fakt że Niemcy trzeciej Rzeszy były agresorem Polski. Przekazywanie władzy to jedna sprawa a kwestia niepodważalności i nietykalności ciągłości państwa polskiego od roku 1918 to druga sprawa.

Szanowni Państwo, mam nadzieję że wielu z Was odetchnie po tej informacji gdyż wiele jest nieporozumień i wojen o tę kwestię na internecie. Te sprawy winny być omawiane i wyjaśniane na uczelniach i w gronach eksperckich, podawane do szerokiej wiadomości narodu w mediach, tymczasem karmi się nas papką polityczną by trzymać nas w głębokiej niewiedzy. W najtrudnieszych sytuacjach naszego państwowego bytowania przychodzą nam z pomocą odważni i mądrzy ludzie Kościoła.

Konieczne jest powołanie jednostki naukowo-badawczej – Narodowego Instytutu Prawa Naturalnego, która zajmie się rozstrząsaniem i badaniem najważniejszych dla Polski kwestii prawnych bo mamy straszny galimatias prawny. Trzeba to wszystko uporządkować. Trzeba napisać dla Polski nową polską Konstytucję opartą na prawie naturalnym. Ks. Tadeuszowi Guzowi  podobał się pomysł powołania Narodowego Instytutu Prawa Naturalnego (NIPN). To najlepszy w Polsce specjalista od prawa naturalnego specjalizujący się w filozofii prawa, przedstawiciel szkoły personalistycznej nie pozytywistycznej, nie wykształcony na marksistowskiej uczelni.

Dla informacji podam że byłam ostatnio w dniu 17 maja 2018r. w Krakowie na corocznym spotkaniu święta Prawników, gdzie dyskutowali oni tym razem na temat nowej Konstytucji. Z przykrością muszę stwierdzić że poziom tej debaty był żenująco niski. Po jednej stronie redaktora prowadzącego siedział Prof. Biernat po drugiej Prof. Dudek. Ich debata w mojej opinii sprowadziła się do walki ideologiczno-politycznej. W fazie końcowej miałam możliwość wypowiedzieć się. Zwróciłam im między innymi uwagę na to że powinni wznieść się na wyższy poziom dyskusji i że powinni dyskutować nad człowiekiem, sprawiedliwością, moralnością. Mówiłam również że takie debaty powinny odbywać się jawnie, publicznie i na polskich uczelniach które opłacamy z naszych podatków. Zaproponowałam im utworzenie Narodowego Instytutu Prawa Naturalnego. Tym którzy zechcieli odemnie przyjąć przekazałam niektórym z nich list otwarty, który między innymi otrzymali: minister sprawiedliwości (nie wiem jak się nazywał ale na początku spotkania przedstawiono go jako minister sprawiedliwości), Prezes Sądu Okręgowego (chyba w Krakowie), Pani Prezes Sądu też z Krakowa, prof. Dudek którego prosiłam o przekazanie tego mojego listu otwartego Prezydentowi Dudzie. Jak do tej pory nie otrzymałam żadnego sygnału z ich strony odnośnie wsparcia tej inicjatywy.

Dlatego Szanowni Państwo, jeśli my zwykli ludzie nie weźmiemy sprawy w nasze ręce, to ryzykujemy że stworzą nam taką konstytucję i takie prawo że się nie pozbieramy! Dlatego zachęcam piszcie Państwo do Prezydenta Andrzeja Dudy oraz do Premiera Mateusza Morawieckeigo aby się zaktywowali, aby taki Narodowy Instytut Prawa Naturalnego powołali i aby głównym doradcą tej instytuji był Prof.dr Hab. Ks. Tadeusz Guz!

p.s. link do listu otwartego jaki wystosowałam do wszystkich polskich sędziów, prokuratorów i prawników: https://akademiapolityczna.wordpress.com/2018/05/17/list-otwarty-do-sedziow-prokuratorow-i-prawnikow-czas-na-rachunek-sumienia-czas-na-powolanie-narodowego-instytutu-prawa-naturalnego/

Teresa Garland

 

20 V 2018r. Kraków

Annunci

Rispondi

Effettua il login con uno di questi metodi per inviare il tuo commento:

Logo WordPress.com

Stai commentando usando il tuo account WordPress.com. Chiudi sessione /  Modifica )

Google+ photo

Stai commentando usando il tuo account Google+. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto Twitter

Stai commentando usando il tuo account Twitter. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto di Facebook

Stai commentando usando il tuo account Facebook. Chiudi sessione /  Modifica )

Connessione a %s...