SMOG KORPORACYJNY? 20 i 21 VI 2018r. List do mieszkańców gminy Skawina w dniach antysmogowych protestów!

SMOG KORPORACYJNY? 20 i 21 VI 2018r. List do mieszkańców miasta i gminy Skawina w dniach antysmogowych protestów!

Szanowni Państwo,

Dobrze się stało że mieszkańcy miasta i gminy Skawina w końcu na poważnie chcą wziąć sprawy w swoje ręce i postanowili zaprotestować w obliczu poważnego zagrożenia zatruciem powietrza przez szkodliwe wyziewy z zakładów przemysłowych oraz z wysypisk śmieci na terenie gminy Skawina.

Z artykułu pt.”Mieszkańcy Skawiny mają dość zaniedbań” opublikowanego w „Dziennku Polskim” z dnia 19 czerwca 2018r. str.A3 można się dowiedzieć że władze lokalne: gminne, powiatowe i wojewódzkie, wielokrotnie zawiodły zaufanie obywateli, nie chcąc lub nie potrafiąc zapewnić im bezpieczeństwa.

Z całym szacunkiem dla organizatrów i dla uczestników protestów. Jednak nie tędy droga do zlikwidowania smrodu i zatrucia powietrza w Skawinie i w gminie Skawina. Problem zanieczyszczenia powietrza przy obecnym układzie politycznym i panujących stosunkach prawnych jest nierozwiązywalny. Tu trzeba zadziałać na poziomie państwa, a niestety państwo polskie w tej chwili jest rządzone w interesie korporacji które to właśnie posiadają w Polsce wiele zatruwających powietrze zakładów przemysłowych a być może kontrolują też i wysypiska śmieci. Zatem wszelkie działania typu protesty, demonstracje, listy, zakładanie spraw sądowych urzędom, wyjazdy do Sejmu czy zlecanie badań instytucjom państwowym nic nie dadzą,  to strata czasu, pieniędzy i energii. Musimy sobie zdać sprawę z tego że żyjemy w demokracji totalitarnej, gdzie prawa obwatelskie nie są egzekwowane, gdzie wola ludu się nie liczy bo rządzący i tak zrobią to czego chcą korporacje.

Co zatem powinniśmy zrobić? Należy zjednoczyć się wokół konkretnego sztabu, iść po władzę i samemu przeprowadzić takie zmiany w prawie które zagwarantują nam obywatelom realny wpływ na nasze otoczenie i zapewnią nam skuteczne narzędzia dzięki którym będziemy mogli efektywnie i skutecznie zmusić trucicieli do zlikwidowania szkodliwych wyziewów np. pod groźbą zamknięcia lub przejęcia przez państwo ich zakładów. Takich zmian prawnych obecny rząd i sejm nie zrobią. To musimy zrobić my obywatele wchodząc do Sejmu. Osobom zainteresowanym aktywnym i konkretnym działaniem politycznym w tej kwestii polecam stronę www.bastiondialogu.pl gdzie można włączać się w narodową obywatelską akcję zjednoczeniową mającą na celu zbudowanie mocnej, polskiej, patriotycznej siły politycznej która wejdzie do Sejmu i przeprowadzi korzystne dla zwykłych obywateli zmiany.

Mieszkańcy miasta i gminy Skawina powinni zastanowić się czy chcą działać skutecznie i na poważnie czy tylko krzyczeć, protestować i działać na pokaz, bez żadnych efektów, jak robi to wiele krążących po Polsce grupek wzajemnej adoracji (np.AntyGMO, antyszczepionkowcy, frankowicze, rolnicy, górnicy, lekarze itd). Grupki te działając osobno nic konkretnego do tej pory nie osiągnęły i nic w tym systemie nie osiagną. Wielu z tych ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego że są wodzeni za nos, wciąż wierzą że żyją w demokracji i wierzą w polityczne obietnice bez pokrycia, których jedynym celem jest zwodzenie obywateli i granie na czas. To jest wypracowana technika partii politycznych. Szanowni Państwo! W zjednoczeniu siła! Mam nadzieję że skawińska grupa aktywistów nie będzie powielać nieefektywnych schematów działań i przyłączy się do Bastionu Dialogu. Trzeba się wspólnie przygotować do objęcia władzy, trzeba przygotować konkretne rozwiązania, programy, projekty i akty prawne do przegłosowania w Sejmie natychmiast po przejęciu władzy.

Wybory mamy już w przyszłym roku. To od nas obywateli zależy kiedy smog w Skawinie zostanie skutecznie usunięty. Jeśli zbierze się odpowiednio mocna grupa która weszłaby do Sejmu i wprowadziłaby konieczne zmiany prawne to być może już do dwóch lat problem smogu w Skawinie mógłby być rozwiązany. W przeciwnym razie truciciele będą bezkarnie nas truli jeszcze przez wiele wiele lat przy asyście bezskutecznie protestujących demonstrantów.

p.s. Powyższy list jest moją osobistą propozycją działań.

Teresa Garland, dnia 19 czerwca 2018r., kontakt: teresagarland@fidespolska.pl

Polecam również: „JAKIEJ EUROPY I POLSKI CHCEMY? ZACZNIJMY OD FILOZOFII POLITYCZNEJ!” https://akademiapolityczna.wordpress.com/2018/06/18/jakiej-europy-i-polski-chcemy-zacznijmy-od-filozofii-politycznej/

https://akademiapolityczna.wordpress.com/info/

Annunci

Rispondi

Effettua il login con uno di questi metodi per inviare il tuo commento:

Logo WordPress.com

Stai commentando usando il tuo account WordPress.com. Chiudi sessione /  Modifica )

Google+ photo

Stai commentando usando il tuo account Google+. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto Twitter

Stai commentando usando il tuo account Twitter. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto di Facebook

Stai commentando usando il tuo account Facebook. Chiudi sessione /  Modifica )

Connessione a %s...