POLSKA skrępowana w SIECIACH PRAWNYCH! Czas je rozciąć! Zakładajmy Dyskusyjne Kluby Prawne!

Szanowni Państwo,

Zacznę od cytatu: „Merkantylizm” z opisu Hernando de Soto opiera się na metodzie produkowania praw i ustaw, które są kpiną z najbardziej elementarnych zasad demokratycznych.”

Nie wiem ilu z Was wie że zainstalowany  w Polsce po 1989 roku apartheid polityczny, prawny i gospodarczy w stosunku do Polaków nie był przypadkowy i wydaje się że został przetestowany wcześniej w latach osiemdziesiątych w Peru. Spowodował on,  dokładnie to co teraz dzieje się w Polsce. Peru zostało tak oplecione więzami prawnymi i biurokracją że przeważająca większość społeczeństwa działała nielegalnie w szarej strefie za wyjątkiem elitarnejj kliki powiązanej z rządem. Np. 95% samochodów, taksówek, ciężarówk i autobusów które służyły w limie za środki transportu działało w szarej strefie. 50% domów mieszkalnych które budowano w Limie budowano w szarej strefie, często bez legalnego tytułu własności ziemi… Akty prawne i dekrety które wydawały Peruwiańkie rządy i biurokracja były tworzone najprawdopodobniej po to aby odmówić Peruwiańczykom dostępu do rzeczy tak podstawowych jak praca i dach nad głową. Czy to Wam czegoś nie przypomina z naszego podwórka?

Przypuszczam że po zdobytych doświadczeniach w Peru nasi oprawcy wycwanili się wzmacniając (a może i przejmując) w Polsce urząd skarbowy, sądownictwo, szpitale psychiatryczne oraz więziennictwo, które to agendy w mojej opinii mogły być im użyteczne do ewentualnego przeprowadzenia nieuczciwej względem Polaków operacji przejęcia naszych ziem i wprowadzenia dyktatury mniejszości nad większością. Dobrze by było przyjrzeć się działaniom w/w instytucjom (które opłacamy z naszych podatków) i zweryfikować: czy działają one w interesie Polski i Polaków? Tu przykład skandalicznej polityki więzienniczej w Polsce: https://akademiapolityczna.wordpress.com/2017/06/11/czy-polskie-wiezienia-staja-sie-lagrami-zagranicznych-korporacji/

Nasi oprawcy których przedstawicielami były i są osoby stanowiące w Polsce prawo, stworzyli oni nam taki system prawny w którym z jednej strony nie dało i nie da się uczciwie i w świetle legalności stanowionego prawa funkcjonować a z drugiej strony wszelkie przejawy łamania tzw. prawa czytaj „bezprawia” solidnie egzekwuje się niszcząc Polaków i ich inicjatywy gospodarcze.

Takie działania spowodowały i powodują wysyłanie nieświadomych Polaków w nowoczesny jasyr czyli na emigrację. Prawdopobnie jednym z celów naszych wrogów było i jest oczyszczenie terenów Polski z Polaków. Czy chcieli oni przygotować to miejsce dla kogoś innego? W świetle ostatnich wydarzeń wiele na to wskazuje! Dodatkowo dzięki takim opresyjnym działaniom blokującym prowadzenie działalności gospodarczej oraz blokującym wszelkie inne przejawy inicjatywy gospodarczej Polaków, zmusza się nas do niewolniczej pracy za grosze w zakładanych na terenie Polski zagranicznych korporacjach. Jednym zdaniem: ma być nas mało i mamy być niewolnikami!

Wydaje się że cele naszych wrogów zostały już osiągnięte. Tylko czy my Polacy godzimy się z tym?  Jeśli dalej będziemy biernie się przyglądać naszemu unicestwianiu zamiast aktywnie włączać się w działania mające na celu uwolnienie nas spod apartheidu politycznego, gospodarczego i prawnego,  to znaczy że godzimy się być ludźmi drugiej a może nawet trzeciej kategorii. Jeśli chcemy realnych zmian to wszystko możemy jeszcze zmienić ale musimy się pospieszyć i wiedzieć że wszystko zaczyna się od zmiany prawa……

Szanowni Państywo,

Proponuję abyście Państwo zakładali Dyskusyjne Kluby Prawa w każdej gminie, których celem będzie stworzenie listy ustaw, rozporządzeń ministerialnych i wszelkich aktów biurokracji, które nie służą Polakom i które blokują nasz rozwój gospodarczy, kulturalny i duchowy.  Ta lista będzie nam potrzebna abyśmy wiedzieli które ustawy mamy skasować jak dojdziemy do władzy. Proszę do mnie pisać na adres teresagarland@fidespolska.pl

Natomiast osobom odważnym i chętnym do działań politycznych mających na celu odzyskanie w Polsce władzy przez Polaków  polecam stronę www.bastiondialogu.pl poprzez którą mam nadzieję uda nam się stworzyć ugrupowanie „Bastion Polska”. Wszystko zależy od nas i od naszej aktywności.

Poniżej BEZCENNY wstrząsający fragment o Peru (wypisz wymaluj obecna Polska) z artykułu „Crisis” lipiec sierpień 1987 rok, autor: Mario Vargas Llosa.

„SIECI PRAWNE

Podobno w Peru liczba praw i ustaw o wadze praw – dekretów, rezolucji ministerialnych, dyspozycji – przekracza pół miliona. Jest to liczba przybliżona, nie ma bowiem sposobu by policzyć je; mamy do czynienia z prawnym labiryntem, w którym gubi się nawet najostrożniejszy badacz. To chorobliwe rozrastanie się praw jest odbiciem dziwnych warunków etycznych, jakie dominują w naszych działaniach prawniczych. Prawa służą interesom partykularnym, a nie interesom ogółu. Logiczną konsekwencją tego niekontrolowanego rozrastania się jest fakt, iż każde prawo ma swoje contra-prawo, które zmienia je, osłabia je lub zaprzecza mu. Innymi słowy, ktokolwiek zapuści się w to prawnicze grzęzawisko, łamie kiedyś jakieś prawo, czy mu się to podoba czy nie. Jeszcze bardziej demoralizujący jest fakt, że każdy kto łamie prawo, może znaleźć paragraf usprawiedliwiający jego postępowanie.

Kto produkuje te prawa i dekrety?  Analiza Hernando de Soto wskazuje, że tylko ułamkowa część – jeden procent – norm prawnych pochodzi od instytucji temu celowi służącej, czyli od Parlamentu. A większość z nich (99%) dyktują władze wykonawcze. Znaczy to że 99% jest dyktowane przez ministerstwa i jednostki publiczne, gdzie biurokraci mogą je wymyślić, przygotować nawet bez wiedzy tych, których dotyczą. Prawa przedkładane w Parlamencie są publicznie dyskutowane i zawsze istnieje możliwość, że środki masowego przekazu zwrócą na nie uwagę publiczności. W rezultacie ci, którzy by na danym prawie skorzystali lub stracili, mogliby mieć wpływ na końcową formę prawa. Ale nic podobnego nie dzieje się z większością naszych praw. Są preparowane w biurokratycznych kuchniach naszych ministerstw (lub w prywatnych  gabinetach niektórych prawników) zgodnie z mocą przekonania „koalicji podziału”, której interesom będą służyły. I wprowadzane są w życie w takim tempie, że nie dość że przeciętny obywatel nie wie o nich, ale nawet prawnicy  – nie mówiąc o tych których najbardziej one dotyczą  – nie są w stanie śledzić ich i  odpowiednio na nie reagować.

Gdy kraj Trzeciego Świata odzyskuje lub ustanawia demokrację, oznacza to, że odbywały się mniej lub bardziej autentyczne wybory i że istnieje wolność słowa i życia politycznego. Ale za tą fasadą, a szczególnie w sferze organizowania życia gospodarczego i prawniczego, praktyki demokratyczne świecą swoją nieobecnością. W rzeczywistości przeważa system dyskryminatorski i elitistyczny, w którym mniejszości rządzą dla swojej własnej korzyści. „Nieformalność” (mój przypis: czytaj szara strefa) jest odpowiedzią większości na ten system, który tradycyjnie robił z nich ofiary swoistego rodzaju apartheidu gospodarczego i prawnego. W tym systemie dekrety prawne zdawały się stworzone po to, by odmówić im dostępu do rzeczy tak podstawowych jak praca i dach nad głową. (…) Tego typu system jest nie tylko niemoralny, jest przede wszystkim skorumpowany i nieefektywny. (…) nic dziwnego, ze działając w takich warunkach, firmy w krajach Trzeciego Świata (mój przypis: czytaj Polska AD2018) pozostają daleko w tyle jeśli chodzi o rozwój technologiczny i trudno im być konkurencyjnymi na rynkach międzynarodowych. (…) Skazując społeczeństwo na gospodarczą niemoc, system merkantylistyczny zakłada mu jednocześnie kaftan bezpieczeństwa, który nie pozwala mu prosperować, ustanawiając takie warunki życia, stosunki między ludźmi i między nimi a państwem, które nieodmiennie ograniczają lub WYKLUCZAJĄ MOŻLIWOŚĆ FUNKCJONOWANIA DEMOKRACJI. „Merkantylizm” z opisu Hernando de Soto opiera się na metodzie produkowania praw i ustaw, które są kpiną z najbardziej elementarnych zasad demokratycznych.” Żródło: „Pokrętne Ścieżki” z serii ‘Konfrontacje” wyd.1989r.

Teresa Garland

Powyższy artykuł jest moją osobistą opinią

Polecam rónież: “Definitywny holokaust Polaków w szpitalach psychiatrycznych? Włosi już 40 lat temu zamknęli szpitale psychiatryczne a my kiedy to zrobimy?” https://akademiapolityczna.wordpress.com/2018/07/02/definitywny-holokaust-polakow-w-szpitalach-psychiatrycznych-wlosi-juz-40-lat-temu-zamkneli-szpitale-psychiatryczne-a-my-kiedy-to-zrobimy/

 

 

Annunci

Rispondi

Effettua il login con uno di questi metodi per inviare il tuo commento:

Logo WordPress.com

Stai commentando usando il tuo account WordPress.com. Chiudi sessione /  Modifica )

Google+ photo

Stai commentando usando il tuo account Google+. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto Twitter

Stai commentando usando il tuo account Twitter. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto di Facebook

Stai commentando usando il tuo account Facebook. Chiudi sessione /  Modifica )

Connessione a %s...